Kubíkovi na elektrický vozíček

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický vozíček; dar zajišťuje Flexithrone

Obrázek daru
Jana Beťáková
Patron příběhu

Jana Beťáková

asistentka pedagoga

Komentář patrona

S Kubou proplouváme životem již od školky. Můj vztah k němu je takový, že ho beru jako své třetí dítě a on mě jako tetu, kamarádku a zpovědní vrbu. Bohužel Jakub sám bez pomoci nemůže chodit a chůze je pro něj velmi namáhavá. A tak se vozíček stává nutností pro jeho přesouvání z místa na místo. Kubovi by pomohl vozíček elektrický, protože by mu umožnil se osamostatnit a ulehčit práci matce a všem lidem, kteří se o něj starají. Dosavadní vozík byl zatím vyhovující, když byl malý a váhově lehký. Teď mu už ale brzy bude 15 let a je těžší, což znamená, že manipulace dosavadního vozíčku s ním je stálé obtížnější a namáhavější. Elektrický vozíček Kubíkovi umožní i více výletů po okolí.

Společně jsme vybrali
celou částku 64,448 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kubík potřebuje elektrický vozík, aby se stal samostatnějším

Jmenuji se Kuba a je mi 14 let. Ve škole mě to moc baví, ze všech předmětů mám nejraději fyziku. Ve volném čase rád čtu nebo třeba poslouchám hudbu. Hodně mě také baví výlety po okolí, moc příležitostí k nim ale nemám. Nejsem totiž stejný jako ostatní kluci.

Můj příchod na svět byl komplikovaný. Narodil jsem se předčasně s váhou pouhých 1800 gramů. Lékaři navíc později zjistili, že mám dětskou mozkovou obrnu, kvůli které mám postižené ruce i nohy. Můj pohyb je tak velmi omezený. Zvládnu sice pár krůčků, bez invalidního vozíku se ale neobejdu. Vozík, který mám teď, byl fajn, když jsem byl ještě malý. Teď už mi v něm bohužel není dobře. Navíc ho kvůli postiženým rukám nedokážu dost dobře ovládat, proto bych potřeboval elektrický vozík, který bych mohl "řídit" sám. Zatím se musím spoléhat na pomoc svého okolí a hlavně mamky. Nejsem už ale žádný drobek, a tak je pro ni tlačení vozíku čím dál náročnější.

Elektrický vozík ale stojí strašně moc peněz, které mamka bohužel nemá. Dala by mi všechno na světě, ale pořízení vozíku prostě není v jejích silách. A tak jsem se rozhodl, že zkusím požádat o pomoc vás. Díky elektrickému vozíku bych mohl být samostatnější, což si moc přeji já i mamka. Pomůžete nám, prosím?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě