Kubíkovi na kroužek hry na kytaru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v základní umělecké škole

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Kubíkovu rodinu už delší čas podporujeme a pomáháme jí v rámci činností našeho spolku Daveláček. Kubík je nesmírně hudebně nadaný a miluje svojí kytaru. Žije se svojí sestrou a maminkou v malém pronajatém bytě. Otec se o rodinu nezajímá, o děti se nestará a bohužel ani neplatí výživné. Navíc po sobě zanechal obrovské dluhy, které teď musí maminka splácet. Díky tomu žije rodina na hranici chudoby. Peníze z jednoho příjmu, okleštěné o exekuční splátky, postačí tak tak na zaplacení výdajů s bydlením. Kvůli těmto okolnostem si maminka nemůže dovolit hradit školní ani mimoškolní aktivity, takže hrozí, že Kubík nebude moci chodit na hodiny hry na kytaru. Proto se obracíme s žádostí o pomoc na vás. Bez vaší pomoci svůj talent nebude moci rozvíjet.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,950 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh hudebně nadaného Kubíka

Osmiletý Kubík je milý, usměvavý a vnímavý chlapec. Moc toho nenamluví, je spíš pozorným posluchačem. Kubík se před časem zamiloval do strunných nástrojů a nejvíc mu učarovala kytara. Loni byl dokonce přijat na základní uměleckou školu, kde má úspěšně za sebou celé 1. pololetí. To absolvoval se svojí vlastní kytarou, kterou získal díky Patronovi dětí a jeho štědrým dárcům. Kubíka teď čeká 2. pololetí. Hru na kytaru si zamiloval a neumí si představit, že by na své pravidelné hodiny nechodil. Já mu ale v tuto chvíli nemohu zaplatit školné.

Kubík pochází ze tří sourozenců. Tatínek o své děti bohužel nejeví zájem a neplatí alimenty ani na jedno z nich, za což byl podmínečně odsouzen. Vůbec nic se tím však nezměnilo, takže stále platím všechno sama ze svého platu pokladní. Ten však vystačí jen na úhradu nájmu, služeb a základních potřeb. Na nic jiného nezbývá. Občas dokonce využíváme pomoc potravinové banky. Na kroužky, školy v přírodě nebo třeba nové boty mi už vůbec nezbývají peníze.

Nechci Kubíka připravit o to, co nejvíc miluje, jen kvůli nedostatku peněz. Kubík je totiž strašně šikovný a talentovaný a svoji kytaru a hodiny strávené hrou na ni miluje. Spoustu písniček umí zpaměti, na každou hodinu se pečlivě připravuje a paní učitelka ho moc chválí. Proto vás prosím o pomoc s úhradou školného v základní umělecké škole. Sama to bohužel nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě