Kubíkovi na letní ozdravný pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravný pobyt během letních prázdnin

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Rodině pomáháme v rámci spolku Daveláček již od roku 2017. Jakub žije se svými sestrami, maminkou a nemocnou babičkou v malém bytě. Je to moc šikovný a nadaný kluk. Tatínek se o děti bohužel vůbec nestará a neposílá ani výživné. Z tohoto důvodu žije rodina na hranici chudoby. Je nemožné vše zaplatit a utáhnout z jednoho platu. Všechno, co maminka vydělá, jde na bydlení, jídlo a ošacení. Na nic jiného peníze nezbývají. A to je i hlavní důvod, proč se rodina tísní v tak maličkém bytě. Na větší prostě nejsou peníze. Jakub se od narození potýká s ekzémy. Doufáme, že ozdravný pobyt mu pomůže hlavně po zdravotní stránce. Samozřejmě se ale jako každý kluk těší na dobrodružství v horách a na nové kamarády. Moc bych mu přála, aby se podařilo penízky vybrat a on nemusel být celé prázdniny doma.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kubíkův příběh, který vypráví jeho maminka

Kubík je sedmiletý chlapeček, který za pár dní oslaví své osmé narozeniny. Je žákem první třídy a do školy chodí rád. Kvůli ADHD a nedozrálosti mozku má sice potíže se čtením a psaním, ale stejně se do školy vždycky těší. Kubík také navštěvuje kroužek mladých hasičů a jednou by rád hrál na bubny nebo kytaru. Možná mám doma budoucí hudební hvězdu.

Kubík chodí pravidelně na kontroly na neurologii a má problémy s pokožkou – trpí na chronický atopický ekzém, který ho hodně zlobí. Nedávno byl dodatečně zařazen na ozdravný pobyt v Beskydech, zprostředkovaný naší zdravotní pojišťovnou. I když je jeho cena velmi výhodná, v rodinném rozpočtu na něj nejsou peníze.

Kubík a jeho 2 sestřičky vyrůstají bez otce. Ten na své děti už čtyři roky neplatí výživné. Dvakrát jsem na něj podala trestní oznámení, bohužel to zatím k ničemu nebylo. Já pracuji jako pokladní v supermarketu a moje výplata občas na pokrytí všech výdajů nestačí.

Kubík teď nejvíc touží jet do přírody. Na ozdravném pobytu by si jistě našel nové kamarády, ale hlavně by byl na čerstvém vzduchu, který by mu pomohl s vleklými zdravotními potížemi. Sama mu nemohu pobyt financovat, proto jsem se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě