Kubíkovi na lyžařský kurz se školou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik v rámci školy včetně permanentky a půjčovného za lyžařské vybavení

Obrázek daru
Ing. Ludmila  Budilová
Patron příběhu

Ing. Ludmila Budilová

PR a fundraising v Centru Kaňka

Komentář patrona

Kubík je dvanáctiletý klučík s lehkým mentálním postižením a syndromem ADHD. Chodí do školy Kaňka o.p.s., pro kterou pracuji, proto Kubíkův příběh dobře znám. Kaňka pořádá pro děti s postižením sportovně rehabilitační pobyty, kam také jezdím jako instruktor. Vím proto, jak Kubovi pobyt mezi dětmi dělá dobře a posouvá ho dál. Kuba bohužel nedávno přišel vinou těžké nemoci o maminku. Teď žije jen s tatínkem a malým bráškou. Pro tatínka je důležité, aby Kuba na pobyty jezdil dál, bohužel se ale potýká s financemi. Aby totiž zvládl péči o syny a byl s nimi více doma, musel vyměnit svoji dobře placenou práci za jinou. Proto jsou teď Kubovy pobyty ohroženy – tatínek je už nemůže financovat. Kuba se během speciálních pobytů učí integraci v kolektivu zdravých dětí i těch s postižením. Zažít týden na horách je pro něj veliká odměna, důležitější je ale pozitivní vliv, jaký to má na jeho sociální schopnosti. Pojďme proto tatínkovi pomoci s financováním zimního pobytu, kde se Kuba naučí i lyžovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,560 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka, který vyrůstá s tatínkem a mladším bráškou

Jedenáctiletý Kubík je na první pohled veselý a usměvavý kluk, pro kterého nic není problém. Když ho ale poznáte o něco lépe, zjistíte, že to tak úplně není. Trpí totiž lehkou mentální retardací a ADHD. Péče o něj není snadná, což potvrzuje tatínek i paní učitelky ze speciální školy Kaňka, kam Kubík dochází.

Kubík bydlí se svým tatínkem a pětiletým bráškou Tadeáškem. Maminku už nemají, nedávno jim ji vzala zákeřná nemoc. Pro všechny je to moc těžké. Tatínek se navíc musel vzdát dobře placené práce, aby se klukům stihl věnovat, takže v domácnosti chybí peníze.

Ve škole mu před nedávnem doporučili, aby Kubíka poslal na lyžařský výcvik. S Kaňkou Kubík jezdí pravidelně na letní i zimní pobyty a moc si to tam užívá. Je rád ve společnosti jiných dětí, zdravých i hendikepovaných, takže se domů vrací moc spokojený. V kolektivu vrstevníků a pod vedením „tet“ z Kaňky si vždycky dokáže užít spoustu legrace a viditelně rozkvete.

Díky Patronovi dětí se jednoho takového pobytu zúčastnil v létě a tatínek je za to moc rád. Kubík si to také moc užil a už se těší na zimní dobrodružství. Dříve pro tatínka financování takových pobytů nebyl problém, teď ale počítá každou korunu a na úhradu lyžařského kurzu už mu prostě nezbývá. A tak vás znovu prosí o pomoc. Za každý váš příspěvek bude nesmírně vděčný.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě