Kubíkovi na pravidelné rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace v Complex Therapy ve Zlíně

Obrázek daru
Bc. Michaela  Hermanová
Patron příběhu

Bc. Michaela Hermanová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kubíčka znám dva roky a za tu dobu udělal neuvěřitelné pokroky. Často ho hlídám, takže mi obrovsky přirostl k srdci. Mám štěstí, že mohu pozorovat, jak se krůček po krůčku zlepšuje. Je na něm vidět neskutečná snaha jít dál, někdy ale také určitá naštvanost, když se mu nedaří nám sdělit to, co by chtěl. Vnímavý člověk mu ale porozumí a dokáže s ním komunikovat, i když ještě nemluví. Kubík zatím vydává pouze hlásky, sem tam nějakou slabiku. Můj obdiv patři i jeho rodině, která se o něj stará s obrovským nasazením. Kubíček má starší sestru, která jej velice dobře vnímá a Kubíček vnímá ji. Když ona pláče, pláče on. Když se ona zlobí, zlobí se i on. Věrně ji v některých situacích kopíruje. Kubíček je bojovník a my jsme tu od toho, abychom bojovali s ním. Kubíčkův stav vyžaduje neustálé rehabilitace, které velkou měrou zatěžují rodinný rozpočet. Proto bych jim ráda prostřednictvím Patrona dětí pomohla získat peníze na jejich další financování.

Společně jsme vybrali
celou částku 27,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kubík potřebuje rehabilitace, díky kterým se v létě dokázal posadit

Kubíček se narodil jako krásný a zdravý chlapeček. Osud si s námi však nepěkně pohrál. Když měl Kubíček 3 měsíce, prodělal krvácení do mozku. Dlouho ležel v kómatu, měsíc strávil na JIP a dva měsíce na dětské neurologii. Bylo to hrozné. Byli jsme trošku zmatení z toho, co se to děje a jak se to vlastně stalo.

Výsledné diagnózy nás paradoxně uklidnily. Konečně jsme totiž věděli, proti čemu stojíme. Kubíček má epilepsii, hypotonii (svalovou ochablost), levostrannou parézu a centrální poruchu zraku. Ve třech letech se nedokáže sám najíst ani napít, nedojde si na záchod – potřebuje 24 hodinovou péči. Přes to všechno je to veselý a šťastný chlapeček, který je naší inspirací.

S Kubíčkem pravidelně cvičíme, jezdíme do lázní a na rehabilitační pobyty. Díky velké dřině se v létě konečně poprvé posadil. Ani si neumíte představit, jak obrovskou radost jsme z toho měli. Aby se Kubíčkův stav nadále zlepšoval, nesmíme ve cvičení ani rehabilitování polevit. V současné době je ale financování nákladných rehabilitací nad naše finanční možnosti. Proto jsme se rozhodli zkusit své štěstí a poprosit vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě