Kubíkovi na sportovně rehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovně rehabilitační pobyt; dar zajišťuje Centrum Kaňka

Obrázek daru
Ing. Ludmila  Budilová
Patron příběhu

Ing. Ludmila Budilová

PR a fundraising v Centru Kaňka

Komentář patrona

Kubík je dvanáctiletý klučík s lehkým mentálním postižením a syndromem ADHD. Chodí do školy Kaňka o.p.s., pro kterou pracuji, proto Kubíkův příběh dobře znám. Kaňka pořádá pro děti s postižením sportovně rehabilitační pobyty, kam také jezdím jako instruktor. Vím proto, jak Kubovi pobyt mezi dětmi dělá dobře a posouvá ho dál. Kuba bohužel nedávno přišel vinou těžké nemoci o maminku. Teď žije jen s tatínkem a malým bráškou. Pro tatínka je důležité, aby Kuba na pobyty jezdil dál, bohužel se ale potýká s financemi. Aby totiž zvládl péči o syny a byl s nimi více doma, musel vyměnit svoji dobře placenou práci za jinou. Proto jsou teď Kubovy pobyty ohroženy – tatínek je už nemůže financovat. Kuba se během speciálních pobytů učí integraci v kolektivu zdravých dětí i těch s postižením. Zažít týden u rybníka je pro něj veliká odměna, důležitější je ale pozitivní vliv, jaký to má na jeho sociální schopnosti. Pojďme proto tatínkovi s financováním jednoto takového pobytu pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka s lehkou mentální retardací, který nedávno přišel o maminku

Jedenáctiletý Kubík je na první pohled veselý a usměvavý kluk, pro kterého nic není problém. Když ho ale poznáte o něco lépe, zjistíte, že to tak úplně není. Trpí totiž lehkou mentální retardací a ADHD. Péče o něj není snadná, což potvrzuje tatínek i paní učitelky ze speciální školy, kam Kubík dochází.

Kubík bydlí se svým tatínkem a pětiletým bráškou Tadeáškem. Maminku už nemají, nedávno jim ji vzala zákeřná nemoc. Pro všechny je to moc těžké. Tatínek se navíc musel vzdát dobře placené práce, aby se klukům stihl věnovat, takže v domácnosti chybí peníze.

Ve škole mu teď doporučili, aby Kubíka poslal na sportovně rehabilitační pobyt organizovaný centrem Kaňka. S Kaňkou Kubík jezdí pravidelně na letní i zimní pobyty a moc si to tam užívá. Je rád ve společnosti jiných dětí, zdravých i hendikepovaných, takže se domů vrací moc spokojený. V kolektivu vrstevníků a pod vedením „tet“ z Kaňky si vždycky dokáže užít spoustu legrace a viditelně rozkvete. Poprvé ale nastala situace, kdy mu tatínek tento pobyt nemůže zaplatit. Pomozme mu s tím.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě