Kubíkovi na terapii pro autisty

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapii pro autisty (ABA terapie)

Obrázek daru
Mgr. Jana  Londinová
Patron příběhu

Mgr. Jana Londinová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodiče pětiletého Kubíka, dítěte s poruchou autistického spektra, hledali a zkoušeli různé terapie pro jeho zdárný vývoj . Díky Patronu dětí a jeho dárcům se podařilo zajistit ABA terapii, která pracuje zejména s dětmi s PAS a pomáhá Kubíkovi v jeho celkovém rozvoji. Také se terapeuti ABA snaží odbourávat Kubíkovy bloky, učí jej seznamovat se a přijímat nové lidi, situace, kterých se Kubík bojí, seznamovat se s různými materiály, kterých se Kubík štítí. Rodiče pro Kubíka našli metodu, která jej rozvíjí, posouvá dál a je důležité v učení pomocí ABA pokračovat dál a setrvat v těchto aktivitách co nejdéle, do doby, kdy Kubík nově nabité dovednosti bude umět používat v každodenním životě, nejen v prostorách ABA.

Společně jsme vybrali
celou částku 48,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kubíka

Kubík je velký mazel a neposeda, má rád cestování MHD, vlakové dráhy, vše, co hraje a svítí, a miluje lezení na stromy. Kubíček je autista, začal chodit na ABA terapii, která ho posouvá dopředu v sociálních dovedností, učí se porozumět okolnímu světu a znakovat. Bohužel je terapie velmi nákladná, což není dlouhodobě v našich možnostech ufinancovat. Kubíček byl zdravý kluk, který se vyvíjel naprosto normálně do svých dvou let. Po očkování dostal autistický regres a během týdne to bylo úplně jiné dítě. Přestal mluvit, jevit zájem o hračky, kamarády, ale i o nás. Přestaly mu fungovat zrcadlové neurony, takže přestal napodobovat, a vše, co dělá zdravé dítě automaticky, tak my musíme Kubíčka naučit. Bál se vyjít z domu a návštěva u rodiny, známých i lékaře, byla naprosté peklo.

Kubíčka terapie posouvá dál ve všech stránkách běžného života. Terapie pomáhá také v tom, že umíme s Jakoubkem lépe pracovat a porozumět mu v danou situaci a řešit ji správně. Kubíček si také neumí hrát s vrstevníky a díky terapeutce a dalším dětem to Kubíčka učíme.

Jak už jsem ovšem zmiňovala, finančně pro nás není bohužel možné terapii pokrýt. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme nesmírně vděční za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě