Kubíkovi s dětskou mozkovou obrnou na rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtrnáctidenní intenzivní rehabilitace TheraSuit; dar zajišťuje CENTRUM HÁJEK z.ú.

Obrázek daru
Hana  Čadková
Patron příběhu

Hana Čadková

asistentka pedagoga v mateřské škole

Komentář patrona

S Kubíčkem a jeho rodiči jsem se seznámila v mateřské škole, kde jsem asistentkou pedagoga. Kubík je pohodový, usměvavý a šikovný kluk, hned jsme si padli do oka a jsme, myslím, sehraná dvojka. Vzhledem k jeho postižení dětskou mozkovou obrnou ve formě kvadruparézy, při níž jsou více postiženy jeho dolní končetiny, je velmi důležitá komplexní rehabilitace, která je pro něj moc prospěšná. Po každém rehabilitačním pobytu jsou vidět okamžité pokroky, proto je nutné, aby jich Kubík absolvoval co nejvíce. Bohužel jsou tyto intenzivní rehabilitační pobyty finančně velmi nákladné, proto vás jako patronka jeho příběhu prosím o pomoc s jejich dalším financováním. Rodiče si výdaj ve výši 54 000 korun už nemohou dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 54,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka, kterému intenzivní rehabilitace pomáhají rozpohybovat postižené nožky

Kubík je brýlatý a usměvavý kluk, který to při příchodu na svět neměl vůbec snadné. Narodil se ve 27. týdnu jako extrémně nezralé miminko. Bohužel se u něj objevilo krvácení do mozku a hromadění mozkomíšního moku v mozku, proto musel dva měsíce po porodu na operaci, při níž mu lékaři voperovali tzv. shunt, který odvádí přebytečný mok z mozku do bříška. Tím to ale neskončilo. Kubíčkovi byla o něco později diagnostikována dětská mozková obrna s postižením všech končetin (jeho nožky jsou na tom ale o něco hůř).

Maminka s ním začala na doporučení lékařů cvičit a rehabilitovat, celou situaci ale komplikuje fakt, že se loni v Kubíkově životě objevila epilepsie. Ta se velkou měrou podílí na jeho opožděném psychomotorickém vývoji.

Dnes, ve svých pěti letech, se Kubík sám nenají, nezvládá osobní hygienu, nesedí ani nechodí. Maminka mu proto zajišťuje celodenní péči, jezdí s ním na různá rehabilitační cvičení, ergoterapii i hipoterapii (terapie s využitím pohybu koně). V září loňského roku začal také navštěvovat běžnou školku, kde má k sobě asistentku pedagoga, kterou má moc rád. Mezi zdravými dětmi se mu moc líbí.

Většinu rehabilitací, rehabilitačních pomůcek, léků i speciální stravy pro Kubíka si rodina musí hradit sama. A není to pro ně zrovna snadné. Tatínek sice chodí do zaměstnání, maminka má ale z důvodu celodenní péče o Kubíka jen příspěvek na péči o osobu blízkou, a to není moc. Proto nyní potřebují pomoc s úhradou čtrnáctidenních intenzivních rehabilitací v CENTRU HÁJEK, které Kubíkovi moc pomáhají. Absolvoval je už čtyřikrát a vždy se skvělými výsledky.

Pojďme rodině pomoci a dejme Kubíkovi šanci postavit se na vlastní nohy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě