Kubovi na obědy ve škole

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zaplacení obědů ve škole do konce školního roku

Obrázek daru
Markéta Vlková
Patron příběhu

Markéta Vlková

rodinná známá

Komentář patrona

Jakuba a jeho mámu znám od té doby, co se nastěhovali do komunitního centra. Pojí nás přátelský vztah. Kuba žije s mamkou sám, ona se snaží už od doby mateřské dovolené přivydělávat si úklidem. Když dostali byt, dělala Jakubova mamka co šlo, aby ho měli zařízený vším, co v každé domácnosti má být. Ale pak přišly opět trable s penězi, dluhy a insolvence. Aby Jakub nepociťoval to, co se děje, bylo dobré, že se podařilo zlepšit vztahy v širší rodině. O Jakuba se začala zajímat babička a pomáhat jim, pomohly dokonce i sestry matky, i přesto že mají své rodiny a starosti. V létě by už insolvence měla skončit, tak se jejich situace určitě zlepší. Momentálně je to však doslova na doraz. Jakub je přesto hodně společenský, dost mluví, ale je vychovaný a slušný. Určitě by mu udělalo radost, kdyby mohl chodit s jinými kluky na obědy.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,430 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Jakubovi maminka nemůže dopřát obědy ve škole. Moc by mu však pomohlo, kdyby na ně mohl chodit.

Kubovi bude v říjnu 14 let. Rád by byl kluk jako všichni ostatní, ale životní podmínky, kterými prochází od narození, má bohužel těžší, než jeho vrstevníci.

Narodil se mamince, když žila v azylovém domě, po necelém roce se spolu přestěhovali do komunitního centra v nedalekém městě. Až později získala maminka obecní byt, takže nyní už mají stabilní domov.

Kuba je velmi komunikativní, společenský, miluje StarWars a Marvell, rád sportuje. Reprezentoval v minulosti svoji školu hned v několika soutěžích - první pomoci, hasičské soutěži, florbalu i v šachu. Jak prozradila maminka, Jakub má sociální cítění a být po jeho, tak s nimi v bytě žijí snad všechna opuštěná zvířata.

Maminka se snaží, aby syn příliš nepociťoval špatnou finanční situaci, ve které jsou, ale je to i pro ni těžké. U Kuby se projevuje stres tím, že se neumí uvolnit a je v neustálé tenzi, proto trpí bolestmi zad a někdy i hlavy. Už pár let má tiky, které se občas zlepšují a někdy zase zhoršují.

Pokud bude moct chodit na obědy ve škole, pomůže mu to nejen utužit vztahy se spolužáky, ale též v tom, že bude mít pravidelnou a vyváženou stravu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě