společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Kubovi na obědy ve škole

Přispívali jste na

zaplacení obědů ve škole do konce školního roku

Markéta Vlková
Patron příběhu

Markéta Vlková

rodinná známá

Komentář patrona

Jakuba a jeho mámu znám od té doby, co se nastěhovali do komunitního centra. Pojí nás přátelský vztah. Kuba žije s mamkou sám, ona se snaží už od doby mateřské dovolené přivydělávat si úklidem. Když dostali byt, dělala Jakubova mamka co šlo, aby ho měli zařízený vším, co v každé domácnosti má být. Ale pak přišly opět trable s penězi, dluhy a insolvence. Aby Jakub nepociťoval to, co se děje, bylo dobré, že se podařilo zlepšit vztahy v širší rodině. O Jakuba se začala zajímat babička a pomáhat jim, pomohly dokonce i sestry matky, i přesto že mají své rodiny a starosti. V létě by už insolvence měla skončit, tak se jejich situace určitě zlepší. Momentálně je to však doslova na doraz. Jakub je přesto hodně společenský, dost mluví, ale je vychovaný a slušný. Určitě by mu udělalo radost, kdyby mohl chodit s jinými kluky na obědy.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,430 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Jakubovi maminka nemůže dopřát obědy ve škole. Moc by mu však pomohlo, kdyby na ně mohl chodit.

Kubovi bude v říjnu 14 let. Rád by byl kluk jako všichni ostatní, ale životní podmínky, kterými prochází od narození, má bohužel těžší, než jeho vrstevníci.

Narodil se mamince, když žila v azylovém domě, po necelém roce se spolu přestěhovali do komunitního centra v nedalekém městě. Až později získala maminka obecní byt, takže nyní už mají stabilní domov.

Kuba je velmi komunikativní, společenský, miluje StarWars a Marvell, rád sportuje. Reprezentoval v minulosti svoji školu hned v několika soutěžích - první pomoci, hasičské soutěži, florbalu i v šachu. Jak prozradila maminka, Jakub má sociální cítění a být po jeho, tak s nimi v bytě žijí snad všechna opuštěná zvířata.

Maminka se snaží, aby syn příliš nepociťoval špatnou finanční situaci, ve které jsou, ale je to i pro ni těžké. U Kuby se projevuje stres tím, že se neumí uvolnit a je v neustálé tenzi, proto trpí bolestmi zad a někdy i hlavy. Už pár let má tiky, které se občas zlepšují a někdy zase zhoršují.

Pokud bude moct chodit na obědy ve škole, pomůže mu to nejen utužit vztahy se spolužáky, ale též v tom, že bude mít pravidelnou a vyváženou stravu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě