Kudrnáčkovi Leonce na neurorehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační pobyt Klim-Therapy na 4 týdny; služby poskytnou Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Martina Hoke
Patron příběhu

Martina Hoke

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Leonku znám od jejího narození, vychovává ji totiž moje dlouholetá dobrá kamarádka – její babička. Leonka je od narození velkou bojovnicí, na svět přišla ve 23. týdnu těhotenství a lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. Narodila se s dětskou mozkovou obrnou a má pohybové problémy. Babička dělá vše, aby se Leonka měla dobře a neúnavně se jí snaží "rozchodit". Všichni, co Leonku známe, si přejeme, aby jednou běhala se svými spolužáky ve školce a škole. Veliké pokroky udělá vždy při intenzívním lázeňském pobytu. Ten v Klimkovicích už vyzkoušela a moc jí pomohl. Děkuji všem dobrým lidem, kteří Leonce pomohou svým darem k samostatné chůzi.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,875 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Bojovníček Leonka na své cestě k lepšímu zdraví

Mám v péči pětiletou vnučku Leonku, která přišla na svět už ve 23. týdnu těhotenství a vážila pouhých 550 g. Kvůli předčasnému narození má diagnostikovanou spastickou formu dětské mozkové obrny. Od jejího narození děláme vše proto, aby se její zdravotní stav zlepšil po motorické stránce. Naším největším cílem je, aby jednou začala sama chodit a byla co nejvíce soběstačná a samostatná.

Na Leončin stav jsou v posledních letech nejúčinnější neurorehabilitace, které takto postiženým dětem opravdu moc pomáhají (a Leonka je toho důkazem). Ve svých pěti letech leze po čtyřech a dokáže se pohybovat za pomoci francouzských holí. A to vše díky intenzivním neurorehabilitacím. Bez nich by opravdu nebyla motoricky ani mentálně tam, kde je. Lea díky neurorehabilitacím komunikuje, mluví a dokonce i zpívá! V současné době jsme jí pořídili invalidní vozíček, který jí umožňuje se více a lépe socializovat.

Lea je i přes svůj handicap usměvavá a veselá holčička a i přes nepřízeň osudu toho už moc dokázala. Rehabilitace, které jí tolik pomáhají jsou bohužel velmi drahé, pojišťovna na ně nepřispívá a já si je bohužel nemůhu dovolit. Pomozte, prosím, naší malé Leonce udělat první samostatné krůčky, o které se tak houževnatě snaží!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě