společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Kurz lyžování na monoski pro pohodářku Eriku

Přispět můžete na

lyžařský kurz pro lyžování s monoski

Bc. Jana Nováková
Patron příběhu

Bc. Jana Nováková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Eričinou rodinou se znám ze Střediska rané péče. Malá Erika se nehýbe, nesedí, neleze, nechodí a komunikuje pouze zrakem. Žije v úplné rodině, která ji miluje a dělá pro ni první poslední. Rodiče si nyní moc přejí, aby mohli společný čas trávit aktivně, proto se rozhodli naučit Eriku lyžovat na speciálně upravené lyži. Protože s tím ale sami nemají zkušenost, potřebují k tomu pomoc speciálně vyškoleného instruktora v rámci lyžařského výcviku. Bohužel si teď takový výdaj nemohou dovolit, proto žádají o pomoc Patrona dětí.

Vybráno 0 Kč
Zbývá 17 dní
Cílová částka 8,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh malé Eriky, která i přes svůj těžký hendikep miluje pohyb

Šestiletá Erika je veselá holčička, i když k tomu často nemá důvod. Má mladší sestřičku Miu, která kolem ní neustále pobíhá a hraje si. Erika by moc ráda běhala s ní, bohužel to ale nejde. Malá princezna totiž neumí chodit, sedět ani mluvit.

Erika se narodila o něco dříve, žádné zdravotní problémy ji ale netrápily. Byla zdravým a šťastným dítětem, které rádo poznávalo svět. Potom ji však maminka nechala naočkovat a od té doby to šlo z kopce. Eriku najednou přestalo poslouchat tělo, nedokázala se posadit ani zvednout ruku, začala jí padat hlavička. Půl roku po očkování se přestala úplně hýbat. Mentálně je naštěstí v pořádku.

Její rodiče to ale nevzdali a od začátku dělají všechno pro to, aby měla Erika spokojené dětství a šťastný život. Nezbytné rehabilitace a cvičení, kterým se Erika věnuje doma i v lázních, se jí snaží přeměnit na zábavu a daří se jim to. Erika má díky nim pohyb moc ráda. Chodí také do běžné školky, kde ji zdravé děti motivují k tomu, aby se hýbala a zkoušela mluvit. Zatím doma i ve školce komunikuje prostřednictvím očního komunikátoru.

Rodiče by letos v zimě chtěli s Erikou zkusit lyžování. Loni si totiž vyzkoušela lyžování na speciálně upravené lyži, tzv. monoski, a moc se jí to líbilo. Výskala u toho radostí. Rodiče by jí proto rádi dopřáli lyžařský kurz, kde by se Erika naučila na monoski jezdit. Mamince by zároveň ukázali, jak jezdit s Erikou v tandemu, protože ovládat monoski není nic snadného. Samotnou monoski jim zapůjčí raná péče. Po absolvování kurzu by pak Erika mohla odjet s dětmi ze školky na hory, což si přeje ze všeho nejvíc.

Kurz lyžování s využitím monoski však stojí 8 000 korun, což si maminka s tatínkem momentálně nemohou dovolit. Proto se rozhodli požádat o podporu Patrona dětí. Pomůžeme jim splnit Erice její velký sen?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá 11 dní
Kroužky pro šikovnou Anetku
520 Kč
Cílová částka 3,520 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 21 dní
Volný čas
Zbývá 24 dní