Kurz lyžování na monoski pro pohodářku Eriku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský kurz pro lyžování s monoski

Obrázek daru
Bc. Jana Nováková
Patron příběhu

Bc. Jana Nováková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Eričinou rodinou se znám ze Střediska rané péče. Malá Erika se nehýbe, nesedí, neleze, nechodí a komunikuje pouze zrakem. Žije v úplné rodině, která ji miluje a dělá pro ni první poslední. Rodiče si nyní moc přejí, aby mohli společný čas trávit aktivně, proto se rozhodli naučit Eriku lyžovat na speciálně upravené lyži. Protože s tím ale sami nemají zkušenost, potřebují k tomu pomoc speciálně vyškoleného instruktora v rámci lyžařského výcviku. Bohužel si teď takový výdaj nemohou dovolit, proto žádají o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Eriky, která i přes svůj těžký hendikep miluje pohyb

Šestiletá Erika je veselá holčička, i když k tomu často nemá důvod. Má mladší sestřičku Miu, která kolem ní neustále pobíhá a hraje si. Erika by moc ráda běhala s ní, bohužel to ale nejde. Malá princezna totiž neumí chodit, sedět ani mluvit.

Erika se narodila o něco dříve, žádné zdravotní problémy ji ale netrápily. Byla zdravým a šťastným dítětem, které rádo poznávalo svět. Potom ji však maminka nechala naočkovat a od té doby to šlo z kopce. Eriku najednou přestalo poslouchat tělo, nedokázala se posadit ani zvednout ruku, začala jí padat hlavička. Půl roku po očkování se přestala úplně hýbat. Mentálně je naštěstí v pořádku.

Její rodiče to ale nevzdali a od začátku dělají všechno pro to, aby měla Erika spokojené dětství a šťastný život. Nezbytné rehabilitace a cvičení, kterým se Erika věnuje doma i v lázních, se jí snaží přeměnit na zábavu a daří se jim to. Erika má díky nim pohyb moc ráda. Chodí také do běžné školky, kde ji zdravé děti motivují k tomu, aby se hýbala a zkoušela mluvit. Zatím doma i ve školce komunikuje prostřednictvím očního komunikátoru.

Rodiče by letos v zimě chtěli s Erikou zkusit lyžování. Loni si totiž vyzkoušela lyžování na speciálně upravené lyži, tzv. monoski, a moc se jí to líbilo. Výskala u toho radostí. Rodiče by jí proto rádi dopřáli lyžařský kurz, kde by se Erika naučila na monoski jezdit. Mamince by zároveň ukázali, jak jezdit s Erikou v tandemu, protože ovládat monoski není nic snadného. Samotnou monoski jim zapůjčí raná péče. Po absolvování kurzu by pak Erika mohla odjet s dětmi ze školky na hory, což si přeje ze všeho nejvíc.

Kurz lyžování s využitím monoski však stojí 8 000 korun, což si maminka s tatínkem momentálně nemohou dovolit. Proto se rozhodli požádat o podporu Patrona dětí. Pomůžeme jim splnit Erice její velký sen?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě