Kurz němčiny pro Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kurz německého jazyka na 2. pololetí; dar zajišťuje Jazyková škola Lingua Sandy

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Anetka žije s bratrem a maminkou. Tatínek od rodiny bohužel odešel a nikterak se nepodílí ani na výchově, ale co je horší, ani na finanční podpoře dětí. Tím pádem je maminka na vše sama a její nevelký příjem ze zaměstnání musí stačit na bydlení i veškeré potřeby její i jejích tří dětí (nejstarší dcera s nimi nežije, ale stále ještě studuje). Je jasné, že na koníčky a jakékoli "vedlejší" výdaje nezbývají peníze. Jde o velice klidnou, laskavou, láskyplnou rodinu. Anetka je všestranně nadaná slečna a o jazyky má velký zájem. Ve škole se učí velice dobře angličtinu a s nápadem učit se německy přišla úplně sama. Vzhledem k tomu, že rodina má v zahraničí příbuzné a Anetka by je v budoucnu ráda navštívila a hovořila s nimi jejich jazykem, by si moc přála navštěvovat i nadále kurzy německého jazyka.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,590 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Anetky

Jedenáctiletá Anetka už víc než 3 měsíce navštěvuje kurz německého jazyka. Výuka ji moc baví a ráda by ve studiu pokračovala – nový kurz začíná za pár týdnů. Naše rodina má v Německu dlouholeté přátele, se kterými si dopisujeme a kteří nás jednou za rok navštíví. A Anetka by si moc přála být jednou schopná mluvit s nimi jejich rodným jazykem. Pan učitel Anetku hodně chválí a doporučil jí, aby na kurz chodila i nadále. Pro mě jako matku samoživitelku tří dětí je ale nemožné jí pokračovací kurz německého jazyka zaplatit.

Anetka je moc šikovná a cílevědomá. Ráda by se dostala na gymnázium, ale ví, že konkurence je veliká. Uvědomuje si, že v dnešní době nestačí znát učivo základní školy, ale je zapotřebí na sobě neustále pracovat. V září nastoupila do 6. ročníku základní školy, a protože opravdu chce vědět více, tak jsem ji po společné domluvě přehlásila do pražské základní školy, která patří mezi deset nejlépe hodnocených základních škol. Anetce se tam moc líbí.

Naše finanční situace je ale velmi vážná. Můj příjem stačí na zaplacení nájmu, z přídavků platíme jídlo. Otec na své děti už několik let nic nepřispívá, údajně prý nepracuje. Proto vás prosím o příspěvek na další vzdělávání mojí Anetky. Nově nabyté znalosti by využila o letních prázdninách, kdy má možnost odjet na výměnný pobyt do Německa. K tomu je ale zapotřebí alespoň základní znalost němčiny.

Děkuji, že jste si přečetli náš příběh až do konce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě