Kurz němčiny pro zvídavou Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kurz německého jazyka; dar zajišťuje Lingua Sandy

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Anetku znám z našeho spolku Daveláček. Anetka žije s bratrem a maminkou, tatínek bohužel od rodiny odešel a nikterak se nepodílí na výchově. Co je ale horší, své děti ani finančně nepodporuje. Tím pádem je maminka na vše sama a její nevelký příjem ze zaměstnání musí stačit na bydlení i veškeré potřeby její i jejích tří dětí (nejstarší dcera s nimi nežije, ale stále ještě studuje). Je jasné, že na koníčky a jakékoli "vedlejší" výdaje nezbývají peníze. Anetka je všestranně nadaná slečna a má velký zájem o cizí jazyky. Ve škole se učí velice dobře angličtinu a s nápadem učit se německy přišla úplně sama. Vzhledem k tomu, že rodina má v zahraničí příbuzné a Anetka by je v budoucnu ráda navštívila a hovořila s nimi jejich jazykem, by si moc přála navštěvovat kurzy německého jazyka.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,590 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o svojí Anetce

Jedenáctiletá Anetka je inteligentní a vnímavá dívka. Škola ji moc baví a ráda se učí nové věci. Jejím velkým přáním je naučit se německy. Naše rodina má v Německu dlouholeté přátele, se kterými si dopisujeme a kteří nás jednou za rok navštíví. A Anetka by si moc přála být jednou schopná mluvit s nimi jejich rodným jazykem. Věřím, že znalost němčiny jí také jednou zajistí lepší život, než je ten můj. Anetka je velmi hodná a vím, že si zaslouží jen to nejlepší. Pro mě jako matku samoživitelku tří dětí je ale nemožné jí kurz německého jazyka zaplatit.

Anetka by se ráda dostala na gymnázium, ale ví, že konkurence je veliká. Uvědomuje si, že v dnešní době nestačí znát učivo základní školy, ale je zapotřebí na sobě neustále pracovat. V září jde do šestého ročníku základní školy, a protože opravdu chce vědět více, tak jsem ji po společné domluvě přehlásila do pražské základní školy, která patří mezi deset nejlépe hodnocených základních škol. Anetka se tam už moc těší.

Naše finanční situace je ale velmi vážná. Můj příjem stačí na zaplacení nájmu, z přídavků platíme jídlo. Otec na své děti už několik let nic nepřispívá, údajně prý nepracuje. Proto vás žádám o jakýkoli příspěvek na další vzdělávání mojí Anetky. Příští letní prázdniny by mohla strávit na výměnném pobytu v Německu, k tomu je ale zapotřebí alespoň základní znalost němčiny.

Děkuji, že jste si přečetli náš příběh, a doufám, že vás oslovil.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě