Kurz plavání pro Domču a Sebíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plavecký kurz pro 2 děti

Obrázek daru
Barbora Bartakovičová, DiS.
Patron příběhu

Barbora Bartakovičová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Sebíka a Domči spolupracuji v rámci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Maminčiným jediným zdrojem financí jsou dávky systému sociálního zabezpečení. Sebíkův otec přispívá na péči o svého syna pouze v mezích stanoveného výživného, Domčův otec se o své dítě nestará vůbec. Maminka má nyní zájem o kurzy plavání, a to na doporučení obvodní lékařky dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Sebík (7 let) a Domča (10 měsíců) jsou moji krásní synové, které mám ve výhradní péči. Kluci tvoří skvělý a sehraný tým a mají se moc rádi. Společně žijeme v malém městském bytě, kde je díky nim hodně veselo.

Jako matku samoživitelku mě teď nejvíc trápí naše finanční situace. Můj měsíční příjem stačí pouze na zaplacení základních potřeb, nic navíc si dovolit nemohu. Otec Sebíka na jeho výchovu naštěstí přispívá a jednou za tři týdny spolu tráví i nějaký čas. Domčův otec však o svého syna nejeví žádný zájem.

Malý Domča bývá často nemocný s dýchacími cestami, bohužel trpí také atopickou dermatitidou. Projevuje se u něj i pomalejší psychomotorický vývoj. Paní doktorka nám nyní doporučila plavání, které by Domčovi pomohlo pořádně se rozhýbat.

Byla bych proto ráda, kdyby mohl nejen Domča, ale i Sebík, chodit na pravidelné kurzy plavání do Hastrmánku. Mají tam totiž i slanou vodu, která Domčovi pomáhá v boji s dermatitidou. Plavání je také skvělým doplňkem k ostatním rehabilitacím, které Domča pravidelně absolvuje. Pro staršího Sebíka by pak pravidelné hodiny plavání znamenaly skvělý způsob, jak smysluplně trávit volný čas, poznat nové kamarády a naučit se něco nového.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě