Kurz plavání pro triatlonistku Gabču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plavecký kurz Delfín a plavecké brýle

Obrázek daru
Mgr. Šárka  Velká
Patron příběhu

Mgr. Šárka Velká

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Gábinkou se znám ze sousedství, je to kamarádka naší dcery. Má 5 sourozenců a její otec o ni dlouhodobě nejeví zájem. Maminka se maximálně snaží vytvořit dětem stabilní domov a podporuje rozvíjení všech jejich talentů, což je při počtu dětí finančně náročné. Na kurz plavání v tuto chvíli nemá peníze. Po absolvování plaveckého kurzu by se však Gábinka lépe zařadila do kolektivu dětí a zároveň si zlepšila výkony ve svém oblíbeném triatlonu. Pojďme Gábince společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,687 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Gábinka sní o tom, že bude úspěšnou triatlonistkou

Dceři Gábince je 12 let. Je velmi všestranná, chodí na několik kroužků a věnuje se různým sportům – hraje minigolf, florbal, cvičí v Sokole, dělá atletiku. Přitom se výborně učí, od první třídy má vyznamenání.

V loňském roce si poprvé zkusila triatlon a byla z něj nadšená. Bohužel ale bojuje s tím, že neumí moc plavat. I přesto se nedávno neohroženě postavila na start závodu. I když věděla, že skončí poslední, nevzdala se a uplavala tolik, co ještě nikdy dřív. Všichni ji povzbuzovali a fandili jí a já na ni byla moc pyšná. Gabča by si ale moc přála, aby mohla na dalších závodech startovat s tím, že se svým soupeřkám dokáže alespoň trošku vyrovnat. Za to, že neumí skoro plavat, se styděla. Ani si nechtěla jít pro odměnu, kterou pro ni pořadatelé připravili za bojovnost.

Jedinou překážkou, která teď stojí mezi Gábinkou a její schopností dobře plavat, jsou bohužel peníze. Gabča má pět sourozenců, a protože je vychovávám sama, není snadné jim dopřát vše, co by chtěli. Všechny děti hodně sportují a vybavení i tréninky nejsou levnou záležitostí. Gabča by potřebovala absolvovat plavecký kurz, kde by se naučila pořádně plavat. Mohla by pak lépe konkurovat svým soupeřkám a ze samotného závodu by měla větší radost. Také pobyt s kamarády u vody by si mnohem více užila. Já jí ale kurz zaplatit nemůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě