Kurz sebeobrany pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kurz sebeobrany na 10 měsíců

Obrázek daru
Jarmila Spálovská
Patron příběhu

Jarmila Spálovská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Domčou a jeho maminkou jsme se poznali před pěti lety přes Fond ohrožených dětí, kdy jsem Domču občas hlídala. Domča se ve škole potýkal s šikanou a všichni si moc přejeme, aby už nikdy nic takového nemusel zažít. Maminka si pro něj přeje kurz sebeobrany, který by mu pomohl získat lepší sebevědomí a odolnost vůči agresorům.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Domča se narodil v lednu roku 2009. V té době jsem ještě byla šťastně vdaná a radovala se z miminka. Velmi záhy po porodu se ale ukázalo, že můj manžel (dnes už bývalý) bere drogy a záměrně páchá trestnou činnost. Začal na mě také psychicky a fyzicky útočit. V tomhle jsem se svým synem nemohla žít.

Dlouho mi exmanžel neposílal žádné výživné. Po letech soudních tahanic jsem ale konečně obdržela rozsudek, podle nějž mi má doplatit všechny alimenty a začít pravidelně přispívat. Bohužel jsem ohledně toho dost skeptická a myslím si, že od něj s Domčou stejně neuvidíme ani korunu.

V září 2015 nastoupil Domča do první třídy. Moc se do školy těšil, bohužel se tam stal šikanovaným dítětem. Třídní paní učitelka to tehdy moc dobře zvládla, jsem jí za to vděčná. Se změnou třídní učitelky se stal Domča ale opět obětí šikany. Tentokrát se celá situace mnohem více vyhrotila, musela jsem dokonce kontaktovat Policii ČR.

Nevím, co se chlapcem, který ubližoval mému synovi, stalo. Nevím, jestli byl potrestán. Co ale vím jistě je to, že se taková situace už nikdy nesmí opakovat. Podle mě je nyní důležité, aby se Domča uměl bránit. Aby věděl, že když na něj někdo zaútočí, nemusí vždy nutně skončit jako oběť. A tohle všechno se může naučit na kurzu sebeobrany. Sama mu kurz bohužel zaplatit nemohu. Proto vás žádám o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě