Kvalitní matrace pro Nikču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

matraci; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jitka  Horáková
Patron příběhu

Jitka Horáková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminku Nikči jsem oslovila z pozice sociální pracovnice městského úřadu s nabídkou sociálního poradenství a pomoci. Dozvěděla jsem se o ní od místního úřadu práce. Maminka je samoživitelka. Dlouhodobě pracuje na plný úvazek jako skladnice, stará se o tři děti, z nichž jedno trpí autismem. S rodinou se mi spolupracuje velice dobře, protože i přes svůj nelehký osud je maminka velmi aktivní a samostatná žena, která nikdy nečekala na pomoc ze strany ostatních a vždy si poradila sama díky své povaze bojovnice. Bohužel i v jejím životě nastal problém, který bez pomoci nemůže sama zvládnout, a proto se obrací na Patrona dětí. Její celkový příjem totiž pokryje pouze nezbytné náklady na bydlení a základní potřeby rodiny, už se ale nedaří ušetřit na mimořádný výdaj v podobě nové matrace, kterou její dcera nutně potřebuje do nové postele. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,830 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nikči, které štěnice zničily postel

Čtrnáctiletá Nikča je skromná a hodná holka, která má moc ráda koně. Bydlí se svojí maminkou a dvěma brášky, s nimiž si skvěle rozumí.

Před nějakým časem se u Nikči i jejích sourozenců znenadání objevila alergická reakce. Maminka dlouho nevěděla, co tuto reakci způsobilo, když ale centimetr po centimetru prošla celý byt, našla příčinu. V Nikči pokojíčku se objevily štěnice. Maminka hned zavolala deratizátora, který prostředkem na hubení štěnic vystříkal celý dům a zároveň doporučil vyhodit a spálit Nikčinu postel, což se také stalo.

Nikča už má novou postel, kterou se mamince podařilo pořídit z dávek hmotné nouze. Bohužel už ale nezbyly peníze na matraci. Nikča má navíc skoliózu páteře, proto potřebuje kvalitní matraci, která jejím zádům uleví. A protože si ji maminka nemůže dovolit, prosí o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě