společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Kvalitní postel pro šikovného Ondráška

Přispět můžete na

postel s matrací a zábranou; dar zajišťuje Maxmax.cz

Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Ondru a jeho maminku znám již několik let. Nepravidelně využívají některých našich služeb – např. sociální poradenství, šatník, potravinová pomoc. Maminka s Ondrou bydlí v městském bytě, kam se přestěhovali po odchodu od Ondrova otce. Maminka za podpory naší služby vyřídila potřebné dávky a také podala návrh na určení výchovy a výživy. Díky ní Ondra žije v pěkném, čistém bytě, stále však spinká v dětské cestovní postýlce. Už z ní ale vyrostl a potřeboval by pořádnou postel pro velké kluky, maminka však nemá dostatek finančních prostředků na její pořízení. Ondra může nastoupit do školky až po prázdninách a do té doby nemá maminka možnost přivýdělku. Pojďme jí společně pomoci.

Vybráno 0 Kč
Zbývá 4 dny
Cílová částka 4,528 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh Ondráška, kterého vychovává maminka samoživitelka

Tříletý Ondrášek je veselý a aktivní kluk, který chvilku neposedí. Rád si hraje s kamarády na hřišti a jezdí na dětské motorce. A když je venku ošklivo, tak si doma maluje nebo hraje s autíčky.

Ondrášek bydlí se svojí maminkou v městském bytě, a protože ještě nechodí do školky, tráví spolu veškerý čas. Jediný maminčin příjem tvoří sociální dávky, Ondráškův otec na jeho výchovu nic nepřispívá. Maminka zatím nemůže chodit do práce ani na brigádu, protože jí Ondráška nemá kdo pohlídat. V září však malý šikula nastoupí do školky, takže maminka bude moci konečně začít pracovat. Než se tak ale stane, potřebuje naši pomoc.

Ondrášek už je velký kluk, přesto stále spí v malé cestovní postýlce. Maminka má obavy, aby se časem i s postýlkou nepřevrátil, bohužel však nemá dostatek peněz na to, aby mu pořídila novou. Její příjem stačí jen tak tak na úhradu nájemného a potravin, na nic jiného už nezbývá. Rozhodla se proto požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Rodiny v nouzi
Psací stůl a židle pro Domču
Zbývá měsíc
Cílová částka 6,047 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Samovi, Klaudince a Vlastičce na palandu
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 12,995 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Palanda pro tři malé brášky
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 12,995 Kč
Podpořit příběh