Kvalitní postel pro Terezku s ochrnutou nožkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel včetně matrace a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Zuzana  Blechová, DiS.
Patron příběhu

Zuzana Blechová, DiS.

vedoucí sociálního poradenství a aktivizačních služeb pro rodiny

Komentář patrona

Terezka je třináctiletá slečna, která má ochrnutou a deformovanou pravou nohu poté, co ji jako dvouletou holčičku srazilo auto. Mimo to má i problémy, jež vznikly při předčasném porodu, který proběhl už v 6. měsíci těhotenství. Snaží se být co nejvíce samostatná, na nohu ale nemůže vůbec došlápnout, proto chodí o berličkách. Žije společně s maminkou, mladší sestrou a starším bratrem. O všechny děti se stará jen maminka, která chodí do práce, kde pomáhá lidem s postižením. Tohle všechno vím, protože s nimi spolupracuji jako sociální pracovnice odborné poradny. Společně řešíme nelehkou situaci rodiny, která je s ohledem na finanční možnosti maminky zadlužená. Aby totiž maminka zvládla zajistit běžné potřeby svých dětí, musela si na to půjčit. Řešíme také psychické problémy, které z této nezáviděníhodné situace vyplývají. Podařilo se nám už rodině zajistit vhodné nájemní bydlení, stále však chybí základní vybavení dětského pokoje. Terezka má zatím jen provizorní spaní a velmi by jí pomohlo, pokud by mohla mít s podporou dárců konečně kvalitní postel. Ta je totiž ze všeho nejdůležitější.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,109 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky

Jsem maminkou tří úžasných dětí, dvou holek a jednoho kluka. Bydlíme spolu v podnájemním bytě, který si postupně zařizujeme. Já pracuji v neziskové organizaci, která pomáhá mentálně postiženým lidem, a i když je to někdy hodně psychicky náročné, práce mě moc baví. Snažím se, aby děti nestrádaly, někdy mi ale můj příjem na vše potřebné nestačí.

Moje třináctiletá dcerka Terezka například potřebuje postel. Zatím má v pokojíku jen provizorní lůžko. Protože se však o své děti starám sama, na výdaj v podobě postele nemám peníze. Proto jsem se rozhodla poprosit o pomoc vás.

Terezka totiž potřebuje pohodlnou postel více než co jiného. Když měla dva roky, srazilo ji auto, a od té doby se potýká se zdravotními problémy. Na jednu nohu nemůže došlápnout, proto se neobejde bez berlí. Ujde jen krátké vzdálenosti, nemůže jezdit na kole. Často ji také bolí záda, čemuž její „polní“ lůžko zrovna nepomáhá. Proto vám budu moc vděčná za každý příspěvek, který moji holčičku ke kvalitní posteli přiblíží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě