Kvalitní postel pro Toma

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel; dar zajišťuje MaxMax

Obrázek daru
MUDr. Eva  Košťál Matějková
Patron příběhu

MUDr. Eva Košťál Matějková

dětská lékařka

Komentář patrona

Jsem Tomáškova dětská lékařka. Chlapeček je v naší péči od svých 8 měsíců věku. Po narození mu byla diagnostikována vrozená vada dolních končetin - pes equinovarus (neboli vrozená koňská noha vtočená). Díky časné rehabilitaci se stav postupně zlepšil, s růstem ovšem dochází k opětovným problémům při chůzi a je nutná další rehabilitace a péče. Matka se stará o Tomáše i jeho sourozence sama, a tak je její rozpočet skromný. Momentálně potřebuje pomoct při pořizování nové postele.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,259 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tomáška s bolavýma nožkama

Jsem samoživitelka, s manželem jsem se rozešla před 7 lety, protože byl silný alkoholik a bral drogy. Před těmi 7 lety ode mě odešel a odvedl si staršího, tehdy 9 letého syna Filipa. Musela jsem čekat půl roku na první soud, abych vůbec věděla, kde se synem je. Trvalo dva roky, než jsem se se synem mohla setkat osobně, a to díky organizacím pomáhajícím rodinám v podobných situacích. Po dalším více než roce se ukázalo, že manžel se o synka nestará a zanedbává ho, a tak ho soud svěřil zpět do mé péče. Manžel se od té doby neozývá, nevíme vlastně už více jak tři roky, kde je, alimenty platí nepravidelně. Z těchto důvodů jsme na tom bohužel finančně špatně. Po úrazu ruky jsem teď v pracovní neschopnosti a patrně budu žádat o invalidní důchod.

Snažím se svým klukům dopřát, co jde, ale spousta věcí jim chybí. V nejhorším stavu jsou momentálně jejich postele. Mají hrozně maličký pokoj, a proto by si moc přáli palandu která je kombinovaná se skříňkami, což by bylo nejideálnějším a nejjednodušším řešením. Mladší Tomášek má vrozenou vadu - vtočené nohy. Od malička rehabilitoval a tak se nohy daly dopořádku, teď ale, jak roste má potíže zpátky. Zklidnění a odpočinek jsou pro Tomáše důležité. Znovu začínáme rehabilitovat a tak bývá dost unavený. Za váš zájem a případnou pomoc s pořízením patrové postele pro mé kluky budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě