Kvalitní sluchadla pro Ríšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na dvě sluchadla a nabíječku s power bankou; dar zajišťuje Phonak

Obrázek daru
Šárka  Kolbábková
Patron příběhu

Šárka Kolbábková

učitelka

Komentář patrona

Ríšu znám již od jeho nástupu do školy. Dva roky jsem byla jeho třídní učitelkou. Ríša je velice milý, kamarádský chlapec, který je pro své povahové vlastnosti ve třídě oblíbený. Aktivně se zúčastňuje všech školních i mimoškolních aktivit, např. nácviku pohybově-hudebního vystoupení na školní akademii nebo závěrečného projektu žáků 5. třídy Záklaďáček. Se všemi dětmi spontánně komunikuje a díky svému naslouchadlu se mu daří zapojovat se do těchto již náročnějších činností. Aby ale jeho aktivní přístup k životu pokračoval i nadále, potřebuje nová naslouchadla, na která jeho rodiče nemají peníze. Pojďme jim proto pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 41,182 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna, který trpí těžkou nedoslýchavostí

Náš dvanáctiletý syn Ríša se narodil předčasně, přesto hezky prospíval a jevil se jako zdravé miminko. Když ale o něco povyrostl, zdálo se mi, že málo mluví. Ve dvou letech podstoupil běžnou lékařskou prohlídku u svého pediatra, kde se jeho tatínek zeptal, zda bychom ho neměli vzít k logopedovi. Pediatr mu odpověděl, ať Ríšu nestrašíme logopedem, že se určitě rozmluví sám.

Mně se to ale pořád nezdálo, takže jsem sedla k internetu, začala procházet odborné články a hledala příčiny toho, proč náš syn nemluví. Nakonec jsem došla k tomu, že bez návštěvy logopeda to nezjistím. Našla jsem tedy logopedku a hned k ní s Ríšou zamířila. Při první návštěvě neobjevila nic neobvyklého, Ríša se prý choval jako normální dítě. Řekla mi však, že ještě než s ním začne pracovat, pošle ho na odborné vyšetření na foniatrii.

Závěry foniatrického vyšetření pro nás byly velkým šokem. Lékaři totiž u Ríši zjistili těžkou nedoslýchavost na obě uši. Bezprostředně jsme mu pořídili sluchadla, jedno jsme platili my, na druhé nám přispěla pojišťovna, a Ríša začal okamžitě reagovat na své okolí. Najednou slyšel v dálce štěkat psa, slyšel klepot mých bot apod. Podle lékařů jsme začali jednat na poslední chvíli. Stačilo by pár dalších týdnů a Ríša by se kvůli nedoslýchavosti mohl začít potýkat s pomalým duševním vývojem.

Při studiu, jak s Ríšou pracovat, jsem se dopátrala ke švýcarské firmě Phonak, která vyrábí sluchadla v té nejvyšší kvalitě, jež umožňují slyšet i vysoké tóny, které tehdy Ríša neslyšel. Navštívili jsme tedy jejich provozovnu, kde nám po konzultacích jedna sluchadla zapůjčili. A sám Ríša okamžitě poznal obrovský rozdíl mezi svými sluchadly a sluchadly Phonak. Zapůjčená sluchadla jsme tehdy za cca 60 000 korun zakoupili.

Léta běžela a najednou přišel čas na Ríšův nástup do školy. V 1. třídě běžné školy ale přišel problém. Ukázalo se, že ve větších prostorách se Ríšovi zvuky míchají, mají ozvěnu a ruší. Znovu jsme tedy vyrazili do Phonaku, kde nám doporučili a zapůjčili vynikající pomůcku Roger Pen. Jedná se o válcovité zařízení, které si učitel zavěsí na krk a zařízení přenáší zvuk mluveného slova do Ríšových sluchadel. Ríša tedy slyší téměř srozumitelně jako každé jiné dítě. Toto zařízení se dá spojit i např. s mobilním telefonem a televizi. I toto zařízení jsme nakonec Ríšovi zakoupili. Díky němu zvládal školu s vyznamenáním.

Od té doby ale uplynul nějaký čas a sluchadla mají životnost pouhých 5 let. Ríša tak nyní potřebuje nová sluchadla, která podle kalkulace vyjdou i s nabíječkou a power bankou na 94 693 korun s tím, že 20 000 korun přispěje pojišťovna. Zbytek si musíme doplatit. A protože se jedná o opravdu velkou částku, kterou v tuto chvíli nemáme, prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě