Kytara pro Kubíka, muzikanta tělem i duší

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kytaru, pouzdro a podnožku ke kytaře; dar zajišťuje Huml Music

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně a zakladatelka spolku Daveláček

Komentář patrona

Kubík chodí společně s maminkou a sestřičkou k nám do Daveláčku. Jsme spolek, který pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám. Kromě materiální pomoci pořádáme pro naše klienty různé akce, výlety, školení pro rodiče a tvoření pro děti a Kubíkova rodina chybí jen málokdy. Všichni jsou bezvadní - musím říct, že mám tuto rodinu opravdu moc ráda a pojí nás kamarádský vztah. Kubík je sympaťák a pohodář, je to všestranně nadaný, šikovný kluk s ne úplně lehkým dětstvím. Kubík totiž žije v neúplné rodině a absence otce je zrovna pro něj zásadní. Během prázdnin mu navíc zemřela babička i prababička, a tak má teď Kuba už jen sestřičky a maminku. Vyrůstat bez otce není jen problém citový, ale i materiální. Utáhnout chod rodiny se vším všudy jen z jednoho příjmu je velice těžké. Po zaplacení nájmu a nezbytných výdajů zbývá mamince jen malá částka na jídlo a chod domácnosti. Na kroužky, různé pobyty, školy v přírodě a oblečení nemá tato rodina vůbec žádné rezervy. Takové věci se pořizují podle důležitosti a dlouho se na ně šetří. Kuba už na kytaru nějaký čas hraje. Má ji půjčenou od paní učitelky. Blíží se ale čas, kdy ji bude muset vrátit. Je úžasné, jak všestranně je nadaný a byla by nesmírná škoda, kdyby musel se svým muzicírováním přestat. Za sebe, za Kubíka i za celou tuhle bezvadnou, skromnou rodinu Vám všem moc děkuji za podporu a pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,388 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh hudebně nadaného Kubíka

Milý a usměvavý Kubík je vášnivým obdivovatelem kytar a strunných nástrojů. V letošním školním roce byl dokonce přijat na základní uměleckou školu, kde se bude učit hrát právě na kytaru. Jeho paní učitelka je moc milá a do konce tohoto roku mu zapůjčila svoji kytaru. Za to jsme jí moc vděční, protože jsem neměla jak jinak tento hudební nástroj Kubíkovi pořídit.

Teď však stojíme před otázkou, co budeme dělat, až kytaru vrátíme. Naše finanční situace je totiž hodně špatná. Pracuji jako pokladní v obchodě a sháním si ještě další práci. Od otce svých dětí jsem už přes 5 let neviděla ani korunu, a i když jsme kvůli tomu byli už několikrát u soudu, žádná snaha z jeho strany se neobjevila. A protože je pro mě jako pro samoživitelku s jedním nevelkým platem těžké všechno utáhnout, prosím o pomoc se splněním Kubíkova největšího snu – mít vlastní kytaru.

Kubík je spíše tichý a neprůbojný chlapec, ale je obrovsky hudebně nadaný. To je ovšem společný rys všech mých dětí – Kubíkovy dvě sestry totiž také hrají na několik hudebních nástrojů a jsou moc šikovné. Můj chlapeček má chuť do učení a na každou hodinu se pečlivě připravuje. Už dlouho jsem ho neviděla s takovým zápalem v očích. Pokud by měl vlastní kytaru, myslím, že by ji snad nikdy nedal z ruky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě