společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Ládíkovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Bc. Marie  Sedláčková
Patron příběhu

Bc. Marie Sedláčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice z Centra pomoci pro rodiny s dětmi organizace Temperi a s Ládíkovou rodinou jsem se seznámila před rokem a půl. Od té doby pravidelně spolupracujeme, a tak můžu být svědkem jejich společných úspěchů i zlepšování jejich rodinné situace. Ládík je od malička velmi živý, díky oční vadě se však cítí nejistě při pohybu v prostoru (utíká s rukama před sebou, zakopává, naráží do věcí). Maminka chtěla situaci hned řešit, doktoři ji ale uklidňovali, že se Ládíkovi zrak ještě dovyvine a stačí počkat. Nyní už je jasné, že nutně potřebuje dioptrické brýle, rodiče je však Ládíkovi momentálně pořídit nemohou. V březnu totiž už jedny brýle kupovali, a to pro Ládíkovu sestřičku Růženku. Na další už jim peníze nezbývají.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,470 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ládíka, který zatím svět vidí rozmazaně

Ládík to po svém narození v září roku 2014 neměl vůbec jednoduché. Narodil se totiž předčasně, už ve 27. týdnu, a 2 měsíce si pobyl v inkubátoru. Naštěstí se neobjevily žádné komplikace, a tak jsme si ho zdravého a krásného mohli odnést domů. Dnes je z Ládíka veselý a aktivní kluk, který má víc energie, než všichni členové naší rodiny dohromady. A že je nás opravdu hodně – kromě Ládíka máme s manželem ještě 3 dcerky.

Ládík rád jezdí na své dětské motorce a hraje si se sestřičkami. Miluje také kolektivní hry a společnost dalších dětí. Nedávno jsme si ale všimli, že je při hrách hodně opatrný. Občas také naráží do věcí nebo se pohybuje s ručkami před sebou. Začala jsem to hned řešit s očním lékařem, který mi nejprve doporučil vyčkávat. Dětské oko se totiž rychle vyvíjí, takže zde byla varianta, že se mu oči samy spraví. To se bohužel nestalo a dnes už víme, že Ládík potřebuje brýle. Protože jsme ale v březnu kupovali brýle pro jednu z našich dcer, nezbývají nám už na další peníze. S manželem oba pracujeme, na nákup dvou brýlí v tak krátkém čase ale nemáme.

Nové dioptrické brýle Ládíkovi umožní lépe se pohybovat v prostoru. Nyní se hodně bojí běhat tam, kde to nezná, což ho limituje i při hrách s ostatními dětmi. Nevíme však, za jak dlouho budeme schopní na brýle našetřit, proto jsme se rozhodli zkusit požádat o pomoc vás. Budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě