Ládíkovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Bc. Marie  Sedláčková
Patron příběhu

Bc. Marie Sedláčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice z Centra pomoci pro rodiny s dětmi organizace Temperi a s Ládíkovou rodinou jsem se seznámila před rokem a půl. Od té doby pravidelně spolupracujeme, a tak můžu být svědkem jejich společných úspěchů i zlepšování jejich rodinné situace. Ládík je od malička velmi živý, díky oční vadě se však cítí nejistě při pohybu v prostoru (utíká s rukama před sebou, zakopává, naráží do věcí). Maminka chtěla situaci hned řešit, doktoři ji ale uklidňovali, že se Ládíkovi zrak ještě dovyvine a stačí počkat. Nyní už je jasné, že nutně potřebuje dioptrické brýle, rodiče je však Ládíkovi momentálně pořídit nemohou. V březnu totiž už jedny brýle kupovali, a to pro Ládíkovu sestřičku Růženku. Na další už jim peníze nezbývají.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,470 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ládíka, který zatím svět vidí rozmazaně

Ládík to po svém narození v září roku 2014 neměl vůbec jednoduché. Narodil se totiž předčasně, už ve 27. týdnu, a 2 měsíce si pobyl v inkubátoru. Naštěstí se neobjevily žádné komplikace, a tak jsme si ho zdravého a krásného mohli odnést domů. Dnes je z Ládíka veselý a aktivní kluk, který má víc energie, než všichni členové naší rodiny dohromady. A že je nás opravdu hodně – kromě Ládíka máme s manželem ještě 3 dcerky.

Ládík rád jezdí na své dětské motorce a hraje si se sestřičkami. Miluje také kolektivní hry a společnost dalších dětí. Nedávno jsme si ale všimli, že je při hrách hodně opatrný. Občas také naráží do věcí nebo se pohybuje s ručkami před sebou. Začala jsem to hned řešit s očním lékařem, který mi nejprve doporučil vyčkávat. Dětské oko se totiž rychle vyvíjí, takže zde byla varianta, že se mu oči samy spraví. To se bohužel nestalo a dnes už víme, že Ládík potřebuje brýle. Protože jsme ale v březnu kupovali brýle pro jednu z našich dcer, nezbývají nám už na další peníze. S manželem oba pracujeme, na nákup dvou brýlí v tak krátkém čase ale nemáme.

Nové dioptrické brýle Ládíkovi umožní lépe se pohybovat v prostoru. Nyní se hodně bojí běhat tam, kde to nezná, což ho limituje i při hrách s ostatními dětmi. Nevíme však, za jak dlouho budeme schopní na brýle našetřit, proto jsme se rozhodli zkusit požádat o pomoc vás. Budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě