Ládíkovi na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na 7 měsíců

Obrázek daru
Miriam  Posolda
Patron příběhu

Miriam Posolda

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

S Ládíkovou maminkou spolupracuji již dlouhodobě. Pravidelně dochází na OSPOD, kde jí pomáháme řešit situaci ohledně dětí. Maminka bydlí se svými dvěma dětmi v azylovém domě. Snaží se najít nové bydlení, zatím však bez úspěchu. Otec dětí se na výchově ani výživě Ládíka a jeho mladší sestřičky nepodílí, takže je veškeré financování rodiny pouze na mamince. Ládík je navíc od svých 4 let nemocný. Trpí cukrovkou, vadou řeči, opožděným vývojem a lehkou mentální retardací. Letos nastoupil do 1. třídy praktické školy. Ve škole je rád a snaží se mít hezké známky. Našel si i kamarády a rád by chodil do družiny, což v tuto chvíli není možné. Ládík totiž nemá zaplacené obědy, takže v půl dvanácté odchází na oběd domů. Protože si však přeje trávit se svými kamarády více času jak u oběda, tak i v družině, rozhodla se maminka požádat o podporu a příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,640 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ládíka, který chodí do 1. třídy speciální školy

Osmiletý Ládík má moc rád vláčky a až bude velký, chtěl by být strojvedoucím nebo popelářem. Zatím se nemůže rozhodnout, co by se mu líbilo víc. Navštěvuje 1. třídu speciální školy, kde se mu moc líbí. V životě to ale nemá zrovna snadné. Trápí ho vada řeči, opožděný vývoj a lehká mentální retardace. Do toho má cukrovku, takže mu každý den píchám inzulín. To pro něj samozřejmě není zrovna příjemné.

S Ládíkem a jeho mladší sestřičkou bydlíme v azylovém domě. Snažím se pro nás najít nové bydlení, zatím se mi to ale nedaří. Protože jsem na péči o děti sama, stává se, že si některé věci nemohu dovolit. A taková situace nastala právě teď, kdy mi schází peníze na úhradu školních obědů pro Ládíka. A protože se nemám na koho jiného obrátit, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě