Ládíkovi na školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (batoh, výtvarné pomůcky, vybavený penál); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Monika  Marková
Patron příběhu

Monika Marková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ládík bydlí se svojí maminkou a mladší sestřičkou v malém bytě, kde nemají ani vlastní postele. Spí na matracích na zemi, oblečení mají v papírových krabicích. Loni v létě zemřel maminčin partner, náhradní otec dětí. Mamince se od té doby nedaří vrátit se naplno zpátky do života, a tak se potýkají s chudobou. Snažím se jim pomáhat, jak jen se dá, nikoho jiného nemají. Ládík často ve škole čelí posměchům za to, že nemá to, co jeho vrstevníci. Hodně ho to trápí. Nyní mu dosloužil školní batoh i pouzdro a maminka nemá na nové. Proto žádáme o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,174 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která má za sebou tragickou událost

Do června loňského roku jsme žili jako šťastná rodina. Já, devítiletý Ládík, čtyřletá Eliška a můj přítel. I když Ládík ani Eliška nebyli jeho, miloval je jako své vlastní děti. Díky němu jsem poznala, že život není jen o bolesti a strádání, ale také o lásce a naplnění. V červnu roku 2018 však zemřel. A v ten den možná zemřela i část mě.

Po této tragické události jsem se snažila dětem celou situaci co nejvíce ulehčit, moc se mi to ale nedařilo. Svého náhradního tátu měly moc rády a s jeho ztrátou se jen těžko smiřovaly. Eliška je naštěstí ještě malá, a tak to snáší lépe. Často ji přistihnu, jak si s ním povídá. Ládík je na tom bohužel o něco hůř. Ztratil sebevědomí, dlouho se nechal šikovat, aniž by mi cokoliv řekl, a obecně se mi hodně vzdálil. Uzavřel se do sebe a chvíli trvalo, než jsme k sobě znovu našli cestu.

Záhy po partnerově smrti jsem si uvědomila, že zvládnout všechno sama nebude snadné, a to zejména finančně. Nejprve jsme bydleli v hezkém bytě, kde jsme se cítili opravdu doma. Protože jsem si však za čas nemohla dovolit platit vysoký nájem, přestěhovali jsme se do menšího bytu. Ten je dost chladný a občas se v něm objeví plíseň. Moc se nám nedaří se v něm zabydlet, platím ale nízký nájem, a to je pro mě rozhodující.

Děti bohužel často marodí, což mi dost komplikuje docházku do práce. Nemám rodinu, která by mi mohla děti pohlídat, takže se mi už stalo, že mě z práce kvůli častým absencím propustili. Když jsou však děti nemocné, nemůžu je nechat doma samotné. A tak si často přivydělávám jen na brigádách.

Chtěla bych vás nyní požádat o pomoc s úhradou školních pomůcek pro Ládíka. Po zaplacení výdajů za bydlení, jídlo a školku pro Elišku už mi na ně nezbývají peníze. Děti ve škole se Ládíkovi smějí, že má staré a ošklivé pomůcky, některé dokonce nemá vůbec. Nechci, aby byl kvůli tomu nešťastný, sama s tím teď však nic nezmůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě