Láďovi na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy

Obrázek daru
Monika  Marková
Patron příběhu

Monika Marková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ládík bydlí se svojí maminkou a mladší sestřičkou v malém bytě, kde nemají ani vlastní postele. Spí na matracích na zemi, oblečení mají v papírových krabicích. Loni v létě zemřel maminčin partner, náhradní otec dětí. Mamince se od té doby nedaří vrátit se naplno zpátky do života, a tak se potýkají s chudobou. Příspěvek na školní obědy pro Ládíka proto bude pro rodinu obrovskou pomocí. Úhradu školních obědů si totiž maminka v žádném případě nemůže dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,012 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která má za sebou tragickou událost

Do června loňského roku jsme žili jako šťastná rodina. Já, devítiletý Ládík, čtyřletá Eliška a můj přítel. I když Ládík ani Eliška nebyli jeho, miloval je jako své vlastní děti. Díky němu jsem poznala, že život není jen o bolesti a strádání, ale také o lásce a naplnění. V červnu roku 2018 však zemřel. A v ten den možná zemřela i část mě.

Po této tragické události jsem se snažila dětem celou situaci co nejvíce ulehčit, moc se mi to ale nedařilo. Svého náhradního tátu měly moc rády a s jeho ztrátou se jen těžko smiřovaly. Eliška je naštěstí ještě malá, a tak to snáší lépe. Často ji přistihnu, jak si s ním povídá. Ládík je na tom bohužel o něco hůř. Ztratil sebevědomí, dlouho se nechal šikovat, aniž by mi cokoliv řekl, a obecně se mi hodně vzdálil. Uzavřel se do sebe a chvíli trvalo, než jsme k sobě znovu našli cestu.

Záhy po partnerově smrti jsem si uvědomila, že zvládnout všechno sama nebude snadné, a to zejména finančně. Nejprve jsme bydleli v hezkém bytě, kde jsme se cítili opravdu doma. Protože jsem si však za čas nemohla dovolit platit vysoký nájem, přestěhovali jsme se do menšího bytu. Ten je dost chladný a občas se v něm objeví plíseň. Moc se nám nedaří se v něm zabydlet. Platím ale nízký nájem, a to je pro mě rozhodující.

Děti bohužel často marodí, což mi dost komplikuje docházku do práce. Nemám rodinu, která by mi mohla děti pohlídat, takže se mi už stalo, že mě z práce kvůli častým absencím propustili. Když jsou však děti nemocné, nemůžu je nechat doma samotné. A tak si často přivydělávám jen na brigádách.

Chtěla bych vás nyní požádat o pomoc s úhradou školních obědů pro Ládíka. Po zaplacení výdajů za bydlení, jídlo a školku pro Elišku už mi na ně nezbývají peníze, proto budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě