Lázně pro malého bojovníka Nicolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčebný pobyt v Lázních Teplice

Obrázek daru
MUDr. Marie  Plaňanská
Patron příběhu

MUDr. Marie Plaňanská

pediatr

Komentář patrona

Malého Nicolase mám v lékařské péči od jeho narození. Nicolas se narodil jako v podstatě zdravé dítě, jen s malým hendikepem jako důsledkem těžkého porodu. Ve věku 2 týdnů byl pro rychle se zvětšující objem hlavičky odeslán na neurochirurgii do Plzně, kde ho operovali pro hydrocefalus. Byla mu zavedena spojka mezi mozkovou komorou a pobřišnicí k trvalému odtoku mozkomíšního moku. Za nějaký čas po operaci se začaly projevovat motorické problémy, nepoužíval dobře pravou nožičku a pravou ručičku. Postupně byla diagnostikovaná dětská mozková obrna. Nicolas absolvoval řadu vyšetření, prakticky trvale rehabilitoval, opakovaně byl v lázních, ale stav se nelepšil. Bylo nutné přistoupit k operačnímu řešení, aplikaci botulotoxinu do lýtka a později i k prodloužení Achillovy šlachy. Vše navíc komplikují epileptické záchvaty a prakticky trvalé zahlenění a kašel. V současné době je Nicolas v Teplicích, kde poctivě rehabilituje. Pro větší úspěch léčby ale potřebuje pobyt, který není hrazen ze zdravotního pojištění, prodloužit. Pro Nicolasův rozvoj je tento rehabilitační pobyt nezbytný.

Společně jsme vybrali
celou částku 52,475 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Nicolase

Pětiletý Nicolas neměl příliš jednoduchou cestu na svět. Po velmi komplikovaném a dlouhém porodu jsme spolu odjížděli domů s tím, že má můj chlapeček krevní sraženinu na mozku. Doufala jsem, že se krev vstřebá, to se ale bohužel nestalo. Rozjela se tak série speciálních vyšetření a operačních zákroků. Výsledné diagnózy byly děsivé. Vlivem krvácení do mozku se u Nicolase rozvinula dětská mozková obrna, Dandy-Walker syndrom (choroba, která postihuje vývoj mozku), sekundární epilepsie, obstrukční poshem a hydrocefalus (hromadění mozkomíšního moku v mozku).

Nicolas má nyní za sebou pět operačních zákroků. Aktuálně je po náročné ortopedické operaci, jejímž cílem bylo odstranění svalových kontraktur (smrštění tkání) na celé pravé noze. S operacemi samozřejmě nekončíme, ještě jich má mnoho před sebou. Jeho zdravotního stav bohužel neustále zhoršují noční epileptické záchvaty a chronické zahlenění dýchacích cest.

Nicolas i přes svůj těžký životní úděl miluje život a lidi kolem sebe. Hraje na hudební nástroje a velmi rád plave. Obdivuje svojí kamarádku Včelku Máju a zpívá si s ní celý den. Mě pak neustále motivuje k tomu, abych mu vytvářela takové podmínky pro život, v nichž mu bude dobře a které mu alespoň částečně pomůžou kompenzovat jeho hendikep. Moc bych si přála, aby mohl jednou chodit a byl šťastný. Zatím je zcela odkázán na moji péči.

Aby se Nicolasův vývoj posouval dál, jsou pro něj nezbytné pravidelné speciální terapie, které však nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Byly nám doporučeny lázně v Teplicích, kde jsem už s Nicolasem byla a kde se po absolvovaných rehabilitacích jeho stav výrazně zlepšil. Protože se ale jedná o běh na dlouhou trať, je potřeba, aby se pobyty v lázních častěji opakovaly. Proto prosím o pomoc s financováním právě jednoho takového rehabilitačního pobytu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě