společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Léčebná kosmetika na Martínkův ekzém

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dermokosmetiku, dar zajišťuje lékárna Pilulka.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

sociální pracovnice

Komentář patrona

V rodině Martínka působím již rok jako poradkyně rané péče. Spolupráce s rodinou je dobrá, u Martínka jsou patrné menší pokroky v jeho rozvoji a vývoji.

Martínek trpí astmatem, oslabenou imunitou, epilepsií, atypickým autismem a trápí ho ekzém. Martínek žije se svými rodiči a starší sestřičkou. Do školky nechodí, neboť jeho spádová MŠ nemá pro Martínka vhodného asistenta a on bez něj docházku do školky nezvládá. Maminka proto nemůže chodit do zaměstnání a finanční prostředky pro zajištění rodiny musí zajistit tatínek sám.

Martínkův atopický ekzém je možné zmírnit používáním speciální dermokosmetiky. Je však drahá a pro rodinu momentálně nedostupná. Pomoc s jejím pořízením by byla pro rodinu velkou úlevou.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,024 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Martínka

Martínek se narodil jako zdravé miminko a doma na něj nedočkavě čekala jeho sestřička. Po třech týdnech se u Martínka ve spánku objevily výpadky dýchání. Začal hodně stonat, později mu byla zjištěna epilepsie. Martínek má atypický autismus a poruchu chování se sklony k agresi a sebepoškozování. Jeho klid a zdraví navíc zhoršuje ekzém.

Pevně věříme, že některým neduhům náš chlapeček odroste, nebo budou s medikací lépe zvládnutelné. Když ho netrápí nic vážného, zajímá se o věci kolem sebe a je veselý.

Pokud můžeme zmírnit alespoň některé jeho potíže, neváháme to udělat. Naše finanční možnosti však nejsou velké, protože jsem s Martínkem doma a z jednoho platu vše neobstaráme. Obrátili jsme na Patrona dětí s prosbou o pomoc při nákupu dermokosmetiky, která Martínkovi pomáhá. Zlepšují se pak i jeho další zdravotní obtíže.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě