Léčebná kúra pro sportovce Matyase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčebnou kúru, která proběhne v Jánských Lázních

Obrázek daru
Bc. Lenka  Rykalová
Patron příběhu

Bc. Lenka Rykalová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou se znám díky svojí práci sociální pracovnice, a to už od Matyasova útlého věku. Již od počátku neměla jeho maminka samoživitelka dobré podmínky, i přesto péči o své děti řádně zajišťuje a snaží se, aby měly vše potřebné a život byl pro ně příjemnější. Otec dětí bohužel dobře nefunguje a na výchovu dětí je tak maminka sama. Děti jsou moc šikovné, maminka se snaží, aby vedly lepší život, než vedla ona sama. Děti vede k tomu, aby se učily a připravovaly na budoucí povolání. Snaží se také, aby vhodně využívaly volný čas. Rovněž dělá vše proto, aby pro ně zajistila vhodné bytové podmínky a příjemný domov. I přes veškerou snahu je však finanční situace v rodině náročná a maminka je schopná dětem zajistit pouze základní potřeby. Proto si nemůže dovolit financovat nákladnou léčebnou kúru v lázních. Ta by přitom Matyasovi ulevila od bolestí, které po operaci nohou stále přetrvávají.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Matyas zbavil pooperačních bolestí nohou

Dvanáctiletý Matyas je velký sportovec. Rád hraje fotbal, i když jen v omezené míře. Miluje procházky, ale moc toho bohužel neujde. Sní o tom, že si jednou bude moci zahrát některé míčové hry, že bude schopen běhat a jezdit na kole. A já udělám všechno proto, abych mu pomohla se ke splnění tohoto snu alespoň přiblížit.

Matyas se narodil se syndromem koňské nohy. Jedná se o vrozenou vadu, která způsobuje stočení nožek směrem dovnitř a vzhůru. Matyas už má za sebou operaci, bohužel se ale objevily komplikace. Můj syn tak teď musí žít s přetrvávajícími bolestmi. Je hrozné dívat se na to, jak má mé dítě bolesti, a přitom vědět, že s tím nemůžu vůbec nic dělat.

Matyase a jeho tři sourozence vychovávám sama. Pracuji jako uklízečka na zkrácený úvazek, takže asi nemusím dodávat, že naše finanční situace není dobrá. Matyas teď potřebuje odjet na léčebnou kúru do lázní, já mu ale tamější intenzivní léčebný program, který by zmírnil jeho bolesti, zaplatit nemůžu. Proto jsem se obrátila s žádostí o pomoc na Patrona dětí. Budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě