Léčebný program Kosmík pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

léčebný program Kosmík; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Roman Květoň
Patron příběhu

Roman Květoň

rodinný přítel

Komentář patrona

Rodinu znám již dlouhou dobu – jsme dlouholetí přátelé. Kuba žije v harmonickém prostředí. Bohužel se narodil s těžkým postižením jak mentálním, tak i pohybovým. Rodiče se snaží, aby se Kuba co nejvíce rozvíjel a posouval. Potřebuje finančně náročné rehabilitace, na které jim ale nezbývají peníze. Finanční dar by rodina využila právě na rehabilitace, které by Kubíka posunuly zase o krůček dál v jeho cestě za lepším životem. Všem dárcům moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 43,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Kubíka

Jmenuji se Monika a chtěla bych poprosit o pomoc pro svého devítiletého synka Kubíka.

Příchod na svět byl pro mého chlapečka hodně náročný. Kvůli nadbytku plodové vody se narodil císařským řezem, bezprostředně po porodu ho lékaři museli křísit. Hned po prvním vyšetření mu byla zjištěna vrozená vývojová vada mozku, tzv. parciální corpus callosum (nepropojení mozkových hemisfér), a srdeční vada (Kubík má v srdíčku malou dírku). Tím to ale neskočilo.

Rozjel se kolotoč dalších vyšetření, která odhalila kvadruspastický syndrom. Ten se u Kubíka projevuje špatnou hybností končetin a ochrnutím. Dále se u něj objevila oční a genetická vada, která je příčinou psychomotorické retardace – ve svých devíti letech je na úrovni ročního dítěte.

Když jsem se postupně začala dozvídat všechny nemoci, které sužují moje dítě, cítila jsem se příšerně. Zároveň jsem ale věděla, že nemohu ztrácet čas a musím začít dělat všechno pro to, aby se projevy Kubíkových onemocnění zmírňovaly. Od mala tak spolu cvičíme a jezdíme do lázní. Kuba už je schopen se přískoky pohybovat po čtyřech, vydrží ve vysokém kleku. S dopomocí se postaví, zatím ale jenom na špičky. Většinou se však pohybuje na invalidním vozíku.

Přes všechny překážky je Kuba moje usměvavé sluníčko. Bydlíme spolu v panelovém domě, kde se o něj celý den starám, partner chodí do práce. Bohužel se nám nedaří našetřit dostatek peněz na léčebný program Kosmík, který pomáhá dětem jako je Kubík v rozvoji. Výsledky terapií a rehabilitací, které jsou součástí tohoto programu, jsou úžasné. Bohužel částka potřebná k zaplacení programu se pohybuje v řádech desetitisíců, což je nad finanční možnosti naší rodiny.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě