Leničce na lepší koncentraci a jemnou motoriku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Miloslav  Zoula
Patron příběhu

Miloslav Zoula

rodinný přítel

Komentář patrona

S maminkou Leničky se znám už od dětství a jsme velmi dobří přátelé. Maminka se sama stará o Leničku i její sestru Adrianku a skvěle to zvládá. Lenička je bohužel hodně nemocná – má skoliózu páteře, maminka ji krmí s pomocí PEG sondy, nosí plenky, je mentálně i fyzicky postižená. Lékař teď mamince doporučil, aby s Leničkou začala pracovat na zlepšování koncentrace a pořídila jí k tomu tablet. Maminka si však takový výdaj nemůže dovolit, proto jsme se společně obrátili na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,083 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí postižené dcerky Leničky

Dvanáctiletá Lenička je krásná slečna, kterou zrazuje vlastní tělo. Od narození je postižená a to jak mentálně, tak i fyzicky. Trpí těžkou skoliózou páteře a trápí ji problémy se srdcem. Téměř šest let ji krmím prostřednictvím PEG sondy, protože sama jíst nedokáže. Současná sonda jí však praskla, takže ji v brzké době bude potřeba vyměnit.

Lenička má rovněž velké potíže s koncentrací. Pravidelně s ní cvičím a snažím se ji mentálně rozvíjet, Lenička je však hodně roztěkaná a u ničeho moc nevydrží. Řešila jsem to s jejím lékařem, který nám doporučil tablet. Lenička na něm může hrát hry určené pro rozvoj pozornosti, řeči i jemné motoriky, což teď zoufale potřebuje.

Ráda bych jí tablet pořídila, protože se ale sama starám o dvě dcerky (Lenička má ještě sestřičku Adrianku), na tablet mi v tuto chvíli nezbývá. Přemýšlela jsem, kde na něj seženu peníze, a při pátrání po možnostech jsem se dozvěděla o Patronu dětí. A tak zkouším své štěstí a prosím vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě