Leontýnce na hipoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hipoterapie (40 terapií po dvaceti minutách)

Obrázek daru
Mgr. Jolana  Skalníková
Patron příběhu

Mgr. Jolana Skalníková

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Leontýnku jsem poznala v říjnu loňského roku. Maminka kontaktovala naše středisko rané péče s tím, že by chtěla přinést další nápady, jak ještě Leontýnku více rozvíjet, motivovat k aktivitě, poradit s pomůckami a podobně. Do rodiny jezdím jednou měsíčně. Tato rodina přijímá zdravotní problémy Leontýnky jako výzvy, se kterými je třeba se poprat. Maminka svojí nádhernou pozitivní energií vytváří domov plný lásky a klidu, který přenáší i na Leontýnku a na všechny, kteří jsou v její blízkosti. Je pro mě radostí vidět spokojené dítě a milující rodinu. Do této rodiny se vždy velmi těším.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Leontýnky

Leontýnka je šikovná holčička, která ráda poslouchá hudbu a tráví čas v přírodě. Zanedlouho jí budou tři roky. Má několik zdravotních problémů a jedním z nich je epilepsie. V roce a půl měla svůj první záchvat, kdy na několik minut nedýchala. Záchvaty Leontýnku vracely ve vývoji zpět. To, co se naučila, po záchvatu zase zapomněla. Bylo jich kolikrát i dvacet za den. Je velmi hypotonická a psychomotoricky je na tom jako tříměsíční miminko, k tomu má ještě alergii na kravskou bílkovinu a musí jíst speciální stravu. Trápí ji ale celá řada dalších problémů. Její celkovou diagnózu ale zatím neznáme. Leontýnka byla zařazena do celosvětového výzkumu, aby se zjistilo, jaká nemoc naší holčičku sužuje. Prognózy lékařů nejsou moc pozitivní. My se ale nedáme. Jinak je to velmi veselá holčička, která nás dělá každý den šťastnými. Její úsměv nám dodává sílu se s tím vším poprat.

Zjistili jsme, že Leontýnce velmi pomáhá kontakt s koňmi, díky kterým začíná vnímat svět kolem sebe, zbavuje se strachu a zpevňuje hypotonické svaly. Bohužel, hipoterapie není hrazena pojišťovnou a nepatří zrovna mezi levné záležitosti. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budu nesmírně vděčná za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě