Leontýnce na účinnější procvičování nemocného oka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Fajmonová
Patron příběhu

Mgr. Jana Fajmonová

externí pracovník SPC - terapeut Včasné intervence

Komentář patrona

S Leontýnkou a její maminkou se známe od března roku 2017, kdy na doporučení fyzioterapeutky vyhledala péči Včasné intervence, kam momentálně dochází na terapie. Leontýnka byla dítko s hypotonií, což je snížené svalové napětí. Byla také bojácná, úzkostná a velmi plačtivá. Maminka s ní proto začala docházet co 5 týdnů na terapie, kde jsme se věnovaly zvědomování těla a jemným kojeneckým masážím. Masáže jsem naučila i maminku, aby je mohla pravidelně provádět i doma. Leontýnka se díky tomu výrazně zklidnila a naučila se přijímat pozitivní dotek. Zaměřovaly jsme se i na zrakovou, sluchovou a vestibulární stimulaci. Při pravidelných konzultacích s maminkou se později ukázalo, že Lea by potřebovala více péče v oblasti zrakové stimulace. V tomto směru ji velmi pomáhá iPad a jeho speciální aplikace. Díky nim se Leontýnka může věnovat intenzivní zrakové stimulaci. Rodina měla iPad zapůjčený na 3 měsíce ze střediska rané péče a Leontýnka z něj byla nadšená. Naučila se dokonce přiřazovat tvary, barvy, skládat jednoduchá puzzle a namalovat obrázek. Vhodné aplikace na tabletu totiž výrazně podporují zrakové funkce a celkový rozvoj dítěte. K dalším výhodám tabletu patří také velikost, přenositelnost a možnost osobního nastavení, což u většiny jiných pomůcek nelze. Pro maminku je ale pořízení iPadu nad její finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,427 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Leontýnky, kterou trápí oko s třinácti dioptriemi

Leontýnka (2 roky) se narodila s těžkou svalovou hypotonií, tedy s ochablým svalstvem na pravé straně těla. Zpočátku byla jako hadrová panenka, která neovládá své končetiny. Pravidelným a poctivým cvičením dle Vojtovy metody a Bobath konceptu se to však zlepšilo.

Když byl Leontýnce 1 rok, všimla jsem si, že špatně vidí. Lékaři poté zjistili, že má silné dioptrie na pravém očku, a proto ho vůbec nepoužívá. Leontýnka začínala na 5 dioptriích, momentálně jich má 13. Kromě brýlí musela začít používat také okluzor, což bylo dost náročné. Naučit takhle malé dítě nosit pro něj neznámou věc chtělo hodně trpělivosti.

Každý den věnujeme s Leontýnkou spoustu času hraní her pro rozvoj jemné motoriky, soustředíme se na činnosti na posilování očních svalů a samozřejmě dále procvičujeme celé tělo. Spolupracujeme také s ranou péčí, která nám nedávno zapůjčila iPad, na kterém si Leontýnka díky chytrým aplikacím trénovala pravé očko, a to velice zábavným způsobem. Moc ji to bavilo, dokonce vydržela s okluzorem déle než obvykle.

Když jsem viděla, jak výborně s iPadem funguje, hned jsem věděla, že jí ho musím pořídit. I když se ale snažím naší Leontýnce poskytnout tu nejlepší možnou péči, na iPad mi peníze nezbývají. Proto zkouším své štěstí u Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě