Lepší přenos zvuku pro nedoslýchavou Lucku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

bezdrátový mikrofon a přijímač pro sluchově postižené; dar zajišťuje REJA spol. s r. o.

Obrázek daru
Jana  Šulcová
Patron příběhu

Jana Šulcová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lucinku znám přibližně 5 let. Poznala jsem ji v logopedické třídě ve školce, kam chodil i můj syn. Ve třídě bylo 15 dětí, z toho jen jedna holčička, což byla právě Lucinka. Můj synek si ji okamžitě oblíbil, takže všude chodili spolu. Nemáme jedinou fotku, kdy by nestáli vedle sebe. Po školce Lucka nastoupila do 1. třídy běžné základní školy, a aby učení zvládla, byla jí přidělena asistentka. Protože je ale moc šikovná, dohodli se rodiče s paní učitelkou, že ve 2. třídě už asistentku mít nebude. Lucinka má teď čerstvě nová sluchadla, která jí pomohou v lepším slyšení a porozumění. Ještě však potřebuje mikrofon, který si v ideálním případě připne paní učitelka na oděv v blízkosti úst, a přijímač, který u sebe bude mít Lucinka. Ten bude přenášet nezkreslený hlas paní učitelky přímo do sluchadel, takže Lucinka porozumí i tehdy, když bude paní učitelka chodit po třídě. Doposud musela vždy stát nejdále dva metry od Lucinky, která jí potřebovala vidět na ústa. Zachytávala tak totiž slova, kterým nerozuměla. Protože se však rodiče finančně vyčerpali nákupem nových sluchadel, nemají už na mikrofon a přijímač dostatek peněz. Pojďme jim proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Lucky

Lucka je aktivní a veselá osmiletá dívka, která právě dokončila 1. třídu základní školy. Bydlí s rodiči a šestiletým bráškou Péťou, který je jí skvělým parťákem při všech možných vylomeninách a lumpárnách. Lucka jezdí ráda na kole a na bruslích, baví ji plavání a skládání puzzle. Je přebornicí v pexesu a v kartách nemá sobě rovného soupeře.

Lucka se narodila s oboustrannou středně těžkou nedoslýchavostí, což znamená, že slyší jen to, co se odehrává pár centimetrů od jejího ucha. Od svých devíti měsíců proto nosí sluchadla, která jí umožňují slyšet i vzdálenější zvuky a porozumět mluvené řeči.

Do 1. třídy jsme ji vybavili kvalitnějšími sluchadly, se kterými slyší zase o něco lépe. Přesto má někdy ve výuce problém. Všude kolem je totiž spousta ruchů a zvuků, které ji rozptylují a zabraňují jí pořádně rozumět tomu, co paní učitelka říká. Proto bychom si pro ni moc přáli bezdrátový mikrofon, který by u sebe měla paní učitelka, a přijímač, který by přenášel její hlas přímo do Lucčiných sluchadel. Lucka by tak výborně rozuměla i v případě, že by se k ní paní učitelka při psaní na tabuli otočila zády.

Protože jsme ale nedávno dali 40 000 korun za nová sluchadla, už nám na bezdrátový mikrofon a přijímač nezbývají peníze. Proto jsme se rozhodli vás požádat o pomoc. Za váš příspěvek vám předem moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě