Lepší sluch pro Daliborka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

řečový procesor

Obrázek daru
Mgr. Romana  Míková
Patron příběhu

Mgr. Romana Míková

učitelka

Komentář patrona

Daliborka znám od jeho tří let, kdy nastoupil k nám do mateřské školy. Byl jediným dítětem u nás ve školce, které mělo kochleární implantát a vzhledem k tomu, že vykonávám ve škole funkci výchovné poradkyně, setkávala jsem se s ním poměrně často i po jeho nástupu do základní školy. V současné době je Dalibor šesťák a jsem jeho třídní učitelka. Řečový procesor, který je součástí kochleárního implantátu, je nutné po určité době vyměnit (tuším, že po deseti letech) a u Daliborka právě nastal ten čas. Jeho stávající procesor je navíc částečně pochroumaný a Daliborek by si zasloužil nový, modernější, který mu usnadní jeho nelehkou životní situaci a především bezproblémovou komunikace s okolím.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,883 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Neslyšící Daliborek a jeho příběh

Dvanáctiletý Daliborek je od narození neslyšící. I přes svůj hendikep ale chodí do běžné základní školy, kde to má moc rád. Bydlí se svými neslyšícími rodiči a mladší sestřičkou. Ta se kromě toho, že také neslyší, potýká s epilepsií a autismem.

Daliborek už deset let nosí kochleární implantát, jehož součástí je i řečový procesor. Protože se ale technika vyvíjí dopředu, snaží se pro něj rodiče zařídit nový řečový procesor. Pacienti na něj standardně doplácejí 58 883 Kč, rodině v tuto chvíli chybí ještě 7 883 Kč.

Nový procesor by dal Daliborkovi možnost lépe slyšet a pomohl mu ke kvalitnějšímu životu ve většinové společnosti. Protože ale v rodinném rozpočtu už peníze nezbývají, obrátili se rodiče s žádostí o pomoc na Patrona dětí. Budou vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě