Letní dětský tábor pro Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský letní tábor "Jak se skřítkové učili hospodařit"; dar zajišťuje DDM Praha 5

Obrázek daru
Roman Hrdlička
Patron příběhu

Roman Hrdlička

rodinný přítel

Komentář patrona

Je tomu přesně rok, co tatínek dětí mé dlouholeté kamarádky nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Její finanční situace se tím natolik zhoršila, že musela s dětmi opustit dosavadní byt a jít bydlet do absolutně nevyhovujících podmínek k babičce dětí. Matěj je zdravý a temperamentní kluk, kterému by určitě prospělo, pokud by mohl část léta trávit na dětském táboře. Vzhledem k tíživé finanční situaci jeho maminky by jinak celé léto strávil v Praze.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Šestiletý Matěj je temperamentní a hravý kluk, který rád dovádí venku, na čerstvém vzduchu. Stejně jako jeho sestřička (1 rok) má rád společnost a je neskutečně upovídaný. Je to hodné zlatíčko, umí ale i pozlobit. Nedávno byl na zápisu do 1. třídy a paní učitelka ho moc chválila.

Původně jsme s dětmi a jejich otcem žili v pronajatém bytě 3+1. Před rokem ale nastoupil do výkonu trestu, a to na 5 let. Tím se všechno změnilo. Z bytu jsme se museli odstěhovat a jít bydlet k mým rodičům. Soužití však nebylo ideální. Měli jsme k dispozici pouze jeden pokoj a moje temperamentní děti nesměly vydat téměř ani hlásku.

Později mi naštěstí pracovnice OSPODu poradila, jaké mám ohledně bydlení možnosti, kam se obrátit. Nedávno mi tak na úřadu práce po dlouhém a náročném jednání schválili kauci na byt, takže se budeme stěhovat do nového. Moc se na to těším, i když vybavit ho bude hodně finančně náročné. Věřím ale, že to postupně zvládneme.

Projekt Patron dětí jsem oslovila s prosbou o financování letního dětského tábora. Matěj je velký dobrodruh, miluje pohyb venku a užívá si společnost jiných dětí. A tábor by si hodně užil. Trápí mě, že mu ho nemohu zaplatit sama, když se ale jedná o mé děti, hrdost jde stranou. Udělám totiž všechno pro to, aby mé děti měly krásné dětství plné hezkých vzpomínek.

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě