Letní folklorní tábor pro Románka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

folklorní letní tábor na 5 dní na Slovensku

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Románkovou rodinou spolupracuji od roku 2016. Společně především hledáme řešení jejich tíživé finanční situace. Maminka pracuje a tatínek platí výživné, ale peníze v rodině přesto chybí. Maminka má z minulosti dluh, který teď musí splácet, a tatínek splácí hypotéku, tudíž si vyšší výživné nemůže dovolit hradit. Románek je z dvojčat a na svého brášku Ondru i ostatní sourozence nedá dopustit. Dochází do folklorního souboru, který pořádá o letních prázdninách tábor, kam by moc rád jel, ale maminka mu ho bohužel nemůže zaplatit. Váš příspěvek Románkovi umožní strávit týden o letních prázdninách se svými kamarády, kde si užije spolu legrace. Pojďme mu společně pomoci!

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Románka, který by si přál jet s kamarády na letní tábor

Dvanáctiletý Románek je ze čtyř dětí. Se sourozenci je občas přepadne ponorková nemoc, ale mají se rádi a nedají na sebe dopustit. Když jsou od sebe, hned se jim stýská. Románek je šikovný, rád tráví čas s kamarády, chodí do folklorního souboru a hraje na harmoniku. V životě to ale bohužel nemá jednoduché.

Jeho otec nedávno odešel od rodiny a maminka zůstala na všechno sama. Třebaže dělá, co může, v rodině neustále chybí peníze. Být sama na čtyři děti totiž není žádný med! Románek navíc trpí třetím stupněm ADHD, což ztěžuje život jemu i jeho rodině. Dochází na terapii, ve škole musí spolupracovat s asistentem a nesmí na něj být vyvíjen tlak. Ve folklorním souboru k němu přistupují citlivě, a proto to tam má moc rád.

V létě soubor pořádá letní tábor, kam by Románek moc chtěl jet. Rád by se dál zdokonaloval ve zpěvu, hře na nástroj a tanci a samozřejmě si užil legraci se svými kamarády. Maminka si uvědomuje, jak je pro něj tábor důležitý, a proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na Románkův zážitek moc děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě