Letní ozdravný pobyt pro Marušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravný integrovaný tábor v CHKO Jeseníky

Obrázek daru
PhDr. Marie  Petrželová
Patron příběhu

PhDr. Marie Petrželová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Marušku a její rodinu jsem se poznala v Centru integrace dětí a mládeže. Maruška pochází se sociálně znevýhodněného prostředí a má 4 sourozence. Její maminka je aktuálně na rodičovské dovolené s nejmladším synem, zároveň řeší své dluhy. Tatínek pracuje a bere si i práci navíc, aby zvládl všechno uhradit. Rodina však i přesto musí být podporována dávkami hmotné nouze. Maruška (stejně jako její 2 sestry) trpí tzv. civilizační chorobou, která jí způsobuje vysokou nemocnost. Loni se však zúčastnila ozdravného integračního tábora, který měl na její zdraví výborný vliv. Bylo by proto skvělé, kdyby mohla odjet i letos. Na táboře se integruje mezi své vrstevníky a bude jí zajištěna potřebná odborná péče. Protože si ale rodina takový výdaj nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Často nemocná Maruška se těší na ozdravný tábor, v rodinném rozpočtu na něj ale nejsou peníze

Šestiletá Maruška se těší, až v polovině léta vyrazí do Jeseníků na ozdravný tábor. Zúčastnila se ho už loni a domů se z něj vrátila jako znovuzrozená. Poznala tam spoustu nových dětí a užila si hromadu legrace, pobyt na horách a čerstvém vzduchu jí ale především pomohl na čas se zbavit různých nemocí a viróz, které jí jinak celý rok nedají pokoj. Maruška totiž trpí tzv. chronickou civilizační chorobou, která se projevuje tím, že na ni skočí každý bacil, který zrovna letí kolem. Stejnými potížemi bohužel trpí i její 2 sestřičky. Je-li to životem ve velkém městě nebo něčím jiným bohužel nikdo neví.

Maruščino nadšení z blížícího se termínu odjezdu na tábor ale kazí fakt, že jí ho rodiče nemohou zaplatit. Při hledání možností, jak peníze na tábor získat, naštěstí narazili na Patrona dětí a rozhodli se požádat o pomoc.

Maminka s tatínkem vychovávají kromě Marušky další 4 děti. Tatínek pracuje, k tomu si přivydělává na brigádách, i tak je ale peněz v rodině málo. Maminka je momentálně na rodičovské dovolené s nejmladším synkem a vypořádává se se svými dluhy. Rodina také pobírá dávky hmotné nouze. Jakýkoli výdaj v podobě táborů nebo volnočasových aktivit dětí si však v žádném případě nemohou dovolit. Pojďme jim proto společně pomoci a dejme Marušce šanci odjet na tábor, který ji léčí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě