Letní rehabilitační pobyt pro Samův posun vpřed

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní rehabilitační pobyt s ubytováním; službu poskytuje organizace PIAFA

Obrázek daru
Kristýna Svobodová
Patron příběhu

Kristýna Svobodová

Poradkyně rané péče

Komentář patrona

Samuel je velmi aktivní chlapec, který rád zkouší nové věci a nebojí se výzev. Je velmi veselý, plný smíchu a dobré nálady. Má velmi rád míčové a společenské hry, poslouchá hudbu, u které tancuje a baví ho veškeré stavebnice, které obsahují koleje.

Za tatínkem a jeho synem jezdím každý měsíc jako poradkyně rané péče a společně pracujeme na rozvoji Samuela. Bohužel jeho schopnosti omezuje ochablé svalstvo po očkování.

Chlapec navštěvuje speciální mateřskou školku se zaměřením na rehabilitace a logopedii. Tatínek má syna ve střídavé péči a snaží se mu umožnit velkou škálu aktivit. Každý rok se snaží jezdit na týdenní pobyt se zaměřením pro Samuela. Jedná se především o rozvoj hrubé motoriky. Na letošní rok by chtěl tatínek vyzkoušet rehabilitační týden u organizace PIAFA se zaměřením na hipoterapii, canisterapii a fyzioterapii. Samuelovi by tento způsob rehabilitace pomohl k rozvoji hrubé motoriky a navození zklidňující atmosféry ve venkovském prostředí mezi zvířátky. Tatínek by měl zájem o ubytování a celkovou rehabilitaci letního týdne, neboť má Sam problém s navozením klidné atmosféry. V případě přejíždění domů z rehabilitací by se nedostavil správný efekt, kterého u Sama chceme dosáhnout.

Budu velice ráda za vaši pomoc, neboť pro tatínka jsou tyto zdravotní služby finančně náročné. Děkujeme všem dárcům.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,570 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rehabilitační pobyt pomůže Samovi k rozvoji motoriky

Samuelovi je 5 let a má opožděný psychomotorický vývoj v důsledku očkování. Chodit začal ve 4 letech, jeho chůze je ovšem vrávoravá, nestabilní, artikuluje neobratně, jemná i hrubá motorika neodpovídá jeho věku. Syn je však velký bojovník, jen tak něco nevzdá, a pokud mu něco nejde, zkouší to stále dokola, dokud se mu to nepodaří. Má velkou trpělivost. Z každého pokroku se všichni vždy velmi radujeme.

Syna mám déle než rok ve střídavé péči. Od 2 let navštěvuje Sam školku, kde dostává jemu potřebnou a odpovídající péči. Dvakrát za rok spolu jezdíme na plavecký pobyt, díky němuž vidím u syna výrazné pokroky. Pro Sama chci to nejlepší, proto bych s ním rád absolvoval tábor od organizace PIAFA, který by syna mohl zase o kousek posunout vpřed. Poznali bychom nová cvičení, seznámili bychom se i s rodinami, které mají tyto výjimečné děti, byť život s nimi je o dost složitější. Letní tábor bychom chtěli využít jako celotýdenní pobyt, abychom nemuseli složitě dojíždět a mohli si chvíle spolu užít naplno a vyzkoušet co nejvíce z nabízeného programu.

Budeme vděčni za vaši pomoc, srdečně děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě