společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Letní škola v přírodě pro Radka

Přispívali jste na

letní školu v přírodě v Chorvatsku

Mgr. Tereza  Pízová
Patron příběhu

Mgr. Tereza Pízová

třídní učitelka

Komentář patrona

Radka znám z naší školy, kde jsem jeho třídní učitelkou. Radek žije s maminkou samoživitelkou, která je zdravotně znevýhodněná – má roztroušenou sklerózu. Přála by si, aby Radek mohl jet se třídou na letní školu v přírodě, kde by poznal cizí zemi, kulturu i jazyk, navázal lepší vztahy se spolužáky a zdokonalil se v užívání cizího jazyka. Bohužel na to ale nemá dostatek finančních prostředků.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka, která se pere s roztroušenou sklerózou, vypráví příběh svého syna

Devítiletý Radek je sportovně založený kluk, který má spoustu kamarádů. Od svých dvou let bydlí jenom s mamkou, protože se mu tatínek zabil v autě. Maminka se snaží všechno zvládnout sama, ale je to pro ni finančně hodně těžké. Jenom za nájem padne většina její výplaty. Maminka je navíc nemocná. Trpí roztroušenou sklerózou a její stav se zhoršuje.

Radek by jel v létě rád na školu v přírodě, protože si to ale maminka nemůže dovolit, vypadá to, že zůstane doma. Radek je ve věku, kdy by chtěl „zapadnout“ a trávit čas se svými spolužáky. Když na školu v přírodě nepojede, bude strašně zklamaný, bude se cítit méněcenný. Radek samozřejmě vnímá, že to, co je pro jiné rodiny jen nepatrným výdajem, představuje pro jeho maminku velký problém.

A protože chce maminka vidět svého syna šťastného, rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Marianovi na školní vodácký výlet
Zbývá měsíc
Cílová částka 3,704 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Škola v přírodě pro Markétku
Zbývá 17 dní
Cílová částka 2,000 Kč
Podpořit příběh