Letní škola v přírodě pro Radka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní školu v přírodě v Chorvatsku

Obrázek daru
Mgr. Tereza  Pízová
Patron příběhu

Mgr. Tereza Pízová

třídní učitelka

Komentář patrona

Radka znám z naší školy, kde jsem jeho třídní učitelkou. Radek žije s maminkou samoživitelkou, která je zdravotně znevýhodněná – má roztroušenou sklerózu. Přála by si, aby Radek mohl jet se třídou na letní školu v přírodě, kde by poznal cizí zemi, kulturu i jazyk, navázal lepší vztahy se spolužáky a zdokonalil se v užívání cizího jazyka. Bohužel na to ale nemá dostatek finančních prostředků.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka, která se pere s roztroušenou sklerózou, vypráví příběh svého syna

Devítiletý Radek je sportovně založený kluk, který má spoustu kamarádů. Od svých dvou let bydlí jenom s mamkou, protože se mu tatínek zabil v autě. Maminka se snaží všechno zvládnout sama, ale je to pro ni finančně hodně těžké. Jenom za nájem padne většina její výplaty. Maminka je navíc nemocná. Trpí roztroušenou sklerózou a její stav se zhoršuje.

Radek by jel v létě rád na školu v přírodě, protože si to ale maminka nemůže dovolit, vypadá to, že zůstane doma. Radek je ve věku, kdy by chtěl „zapadnout“ a trávit čas se svými spolužáky. Když na školu v přírodě nepojede, bude strašně zklamaný, bude se cítit méněcenný. Radek samozřejmě vnímá, že to, co je pro jiné rodiny jen nepatrným výdajem, představuje pro jeho maminku velký problém.

A protože chce maminka vidět svého syna šťastného, rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě