společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Letní soustředění pro házenkáře Honzu

Přispívali jste na

letní soustředění házenkářského kroužku

Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Honzík žije se svojí maminkou a bratrem v chatičce v chatové oblasti, která je vzdálená 2 km od první autobusové zastávky. Bohužel díky dluhům tatínka přišli o rodinný dům i chatu. Nezbylo jim, než si pronajmout chatičku, aby měli kde složit hlavu. Už několik let otec o své syny nejeví žádný zájem a dokonce jim dluží obrovskou částku na výživném. Maminka je na vše úplně sama. Bez pomoci se pere s osudem a snaží se poskytnout klukům to nejlepší, co v dané situaci může. Naučila se vyžít s málem, ale na kroužky, soustředění, školy v přírodě nebo třeba nové boty a oblečení peníze prostě nejsou. Oba sourozenci jsou naprosto úžasní kluci. Houževnatí a velcí sportovci. Letos v zimě, kdy se porouchalo auto a na nové nebylo, chodil Honzík vzdálenost 2 km i několikrát denně. Někdy večer plakal vyčerpáním a únavou téměř nemohl dojít, ale vždy to zvládl. Ani jednou házenou nevynechal. V této kolektivní hře se našel a vždy, když se vidíme, mi se zájmem o házené vypraví. Moc bych mu přála, aby se peníze podařilo vybrat a on zažil 14 dní parádního soustředění s kamarády a hrou, kterou miluje.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Honzovi na pár dní plných jeho milovaného sportu

Jsem hrdou maminkou osmiletého Honzíka a desetiletého Jirky. Společně bydlíme v podnájmu v chatové oblasti, protože si lepší bydlení zatím nemůžeme dovolit. Otec chlapců mi neplatí výživné a o své syny se nijak nezajímá. I když se snažím, aby se kluci měli dobře, někdy je to hodně složité.

Zatímco se většina dětí těší na prázdniny, pro mě a mé syny je léto za trest. Protože na tom finančně nejsme příliš dobře, musím celé léto pracovat. Dovolená u mě nepřichází v úvahu. Nemohu si dovolit kluky nikam vzít, na letní tábory mi peníze také nezbývají. A tak kluci tráví své prázdniny se mnou v práci, letos budou také poprvé sami doma.

Byla bych ale ráda, kdyby se přeci jenom alespoň trošku léto užili. Honzíka, který se i přes svoji dyslexii moc dobře učí, bych proto chtěla poslat na letní házenkářské soustředění. Házenou hraje moc rád a byl by nadšený, kdyby mohl strávit nějaký čas se svými přáteli. Bohužel mu sama soustředění zaplatit nemůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě