Letní soustředění pro házenkáře Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní soustředění házenkářského kroužku

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Honzík žije se svojí maminkou a bratrem v chatičce v chatové oblasti, která je vzdálená 2 km od první autobusové zastávky. Bohužel díky dluhům tatínka přišli o rodinný dům i chatu. Nezbylo jim, než si pronajmout chatičku, aby měli kde složit hlavu. Už několik let otec o své syny nejeví žádný zájem a dokonce jim dluží obrovskou částku na výživném. Maminka je na vše úplně sama. Bez pomoci se pere s osudem a snaží se poskytnout klukům to nejlepší, co v dané situaci může. Naučila se vyžít s málem, ale na kroužky, soustředění, školy v přírodě nebo třeba nové boty a oblečení peníze prostě nejsou. Oba sourozenci jsou naprosto úžasní kluci. Houževnatí a velcí sportovci. Letos v zimě, kdy se porouchalo auto a na nové nebylo, chodil Honzík vzdálenost 2 km i několikrát denně. Někdy večer plakal vyčerpáním a únavou téměř nemohl dojít, ale vždy to zvládl. Ani jednou házenou nevynechal. V této kolektivní hře se našel a vždy, když se vidíme, mi se zájmem o házené vypraví. Moc bych mu přála, aby se peníze podařilo vybrat a on zažil 14 dní parádního soustředění s kamarády a hrou, kterou miluje.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Honzovi na pár dní plných jeho milovaného sportu

Jsem hrdou maminkou osmiletého Honzíka a desetiletého Jirky. Společně bydlíme v podnájmu v chatové oblasti, protože si lepší bydlení zatím nemůžeme dovolit. Otec chlapců mi neplatí výživné a o své syny se nijak nezajímá. I když se snažím, aby se kluci měli dobře, někdy je to hodně složité.

Zatímco se většina dětí těší na prázdniny, pro mě a mé syny je léto za trest. Protože na tom finančně nejsme příliš dobře, musím celé léto pracovat. Dovolená u mě nepřichází v úvahu. Nemohu si dovolit kluky nikam vzít, na letní tábory mi peníze také nezbývají. A tak kluci tráví své prázdniny se mnou v práci, letos budou také poprvé sami doma.

Byla bych ale ráda, kdyby se přeci jenom alespoň trošku léto užili. Honzíka, který se i přes svoji dyslexii moc dobře učí, bych proto chtěla poslat na letní házenkářské soustředění. Házenou hraje moc rád a byl by nadšený, kdyby mohl strávit nějaký čas se svými přáteli. Bohužel mu sama soustředění zaplatit nemůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě