Letní tábor pro Alexe a Erika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor pro 2 děti

Obrázek daru
Bc. Eva  Horká
Patron příběhu

Bc. Eva Horká

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice z organizace STŘEP a do rodiny Alexe a Erika docházím téměř každý týden. Společně hledáme cesty, jak by rodina mohla i přes své limity fungovat lépe. Erik a Alex žijí pouze s maminkou v malém bytě, všichni členové rodiny mají psychiatrickou zátěž. Erik má obtíže zejména při fungování ve skupině a někdy i s respektováním pravidel. Maminka, která se sama léčí s psychiatrickou poruchou, jen těžko zvládá udržet jasné a pevné hranice, které Erik potřebuje. Alex má obtíže hlavně s navazováním vztahů s vrstevníky. Oběma chlapcům by velmi prospělo odjet na tábor a vyplnit tak část prázdnin něčím smysluplným. Tábor je navíc zaměřený na děti se speciálními potřebami, takže budou chlapci pod dohledem vedoucích, kteří je umí zvládnout. Věřím, že tábor pomůže Erikovi i Alexovi navázat nové vztahy a bude mít pozitivní vliv na jejich bratrský vtah. Protože si ale maminka výdaj v podobě tábora nemůže dovolit, rozhodla se s mojí podporou požádat o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,060 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh dvou hyperaktivních brášků

Alex a Erik jsou dva aktivní kluci, kteří neustále někde pobíhají. Oba mají diagnostikovanou ADHD a poruchu chování, takže to s nimi není snadné ani doma, ani ve škole. Někdy podle slov své maminky „nekontrolovatelně zlobí“ a je nad síly kohokoliv je uklidnit. Kluci k sobě ve škole potřebují asistenta, protože jich je ale nedostatek, tak se občas stane, že například nejedou na školní výlet. Bez asistenta se ke spolužákům prostě připojit nemohou. Alex i Erik pravidelně docházejí na dětskou psychiatrii a musí brát léky na uklidnění, přesto jich je pořád všude plno.

Po rozvodu rodičů chlapci 4 roky bydleli s maminkou po různých azylových domech. Nakonec jim byl naštěstí přidělen malý sociální byt. Otec se o své syny nezajímá – nevolá jim ani na jejich narozeniny – a výživné také neposílá. Jeho dluh na alimentech se tak měsíc za měsícem zvyšuje. Kluci jsou hodně fixovaní na maminku, která se jim snaží absenci otce všemožně vynahradit. Babičku ani dědečka už nemají.

Maminka by své dva malé rarášky ráda poslala na dětský tábor, který je zaměřený na problematické chování a pocity dětí (např. šikana, násilí mezi dětmi, pocit nejistoty v kolektivu apod.). Tábor vedou zkušení lidé, kteří si poradí i se specifickými potřebami obou chlapců. Alex a Erik tam poznají nové kamarády, při hrách vybijí svoji obrovskou energii a užijí si čas strávený mimo domov. Protože si ale maminka takový výdaj nemůže dovolit, rozhodla se požádat o finanční příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě