Letní tábor pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor METACULTURE

Obrázek daru
Hana Němcová
Patron příběhu

Hana Němcová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S paní Annou jsem se seznámila před 20 lety na speciální škole v Blansku, kterou navštěvoval můj syn společně s jejím synem Davidem. Brzy jsme se spřátelily a staly se z nás kamarádky. V té době byla rozvedená a starala se sama o těžce postiženého syna. Časem si našla o dvacet let staršího přítele a byla šťastná. Když otěhotněla a narodil se jí zdravý syn Dominik, myslela jsem si, že tím jsou všechny její dosavadní problémy pryč a čeká ji život plný radosti. Bohužel její zdravotní problémy, které začaly již v období těhotenství, jí přiřkly jednu z nejkrutějších diagnóz – roztroušená skleróza. Už 8 let je upoutaná na vozíku, odkázaná na pomoc druhých. Její zdravotní stav se neustále zhoršuje. Její přítel a otec Dominika ji opustil. Ukázalo se, že to nebyl chlap do nepohody. Dominik chodí do šesté třídy. V prostředí, ve kterém vyrůstá, ač láskyplném, chybí mnoho věcí, které se ostatním zdají být normální. Se svojí rodinou nemůže chodit na procházky, jezdit na výlety. Nemá ani moc kamarádů. Touto cestou bych proto chtěla požádat o pomoc s financováním letního tábora, na kterém byl Dominik už vloni a kde se mu moc líbilo.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Domčovi a jeho mamince, která se potýká s roztroušenou sklerózou

Jmenuji se Anna a už 8 let jsem upoutána na invalidní vozík. Po narození druhého syna Domči (11 let) totiž lékaři zjistili, že mám roztroušenou sklerózu. Situace je o to náročnější, že se kromě Domči starám ještě o syna Davídka (24 let), který je zdravotně postižený. Jako miminko prodělal virový zánět mozku a od té doby je zcela odkázaný na 24 hodinovou péči. A stejně jako já je na invalidním vozíku. Mladší Domča je naštěstí zdravý.

O kluky se starám sama, protože můj druhý partner, Domčův otec, od nás odešel před 2,5 lety. Jako důvod odchodu uvedl, že se nedokáže starat o dva vozíčkáře a sdílet s námi společnou domácnost.

Protože je Domča každý den mezi námi vozíčkáři, ráda bych mu umožnila, aby se dostal do kolektivu zdravých dětí a změnil na chvíli prostředí, ve kterém žije. Protože už loni absolvoval interaktivní filmový tábor v Doubravici nad Svitavou a moc se mu tam líbilo, chtěla bych, aby se i letos mohl tohoto táboru zúčastnit.

Jelikož jsem matkou samoživitelkou, nemohu mu sama tento tábor financovat. Proto jsem se obrátila na projekt Patron dětí s prosbou o pomoc. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě