Letní tábor pro Jardu a jeho asistenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtrnáctidenní letní tábor pro Jardu a jeho asistenta; dar zajišťuje Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s.

Obrázek daru
Bc. Markéta  Bílková
Patron příběhu

Bc. Markéta Bílková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Jardou se známe od roku 2014, kdy jsme mu začali poskytovat osobní asistenci při doprovodech do školy a ze školy. Jarda je totiž epileptik se středně těžkou mentální retardací a bez asistence se neobejde. Rodina by mu nyní ráda dala možnost strávit 14 dní na letním táboře, samozřejmě společně s jeho asistentem. Jarda ještě nikdy nebyl bez rodičů, proto by mu tábor pomohl k osamostatnění se. Úhrada takového tábora je však pro rodinu mimo finanční možnosti. Proto žádají o příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Mentálně postižený Jarda a jeho příběh

Jarda přišel na svět společně se svým dvojčetem Zuzankou. Maminka na ně i jejich dva starší sourozence byla dlouho sama, s pomocí svých rodičů to ale zvládala. Nebylo to pro ni vždycky snadné, její děti jsou však skvělá parta a dokáží si navzájem pomoci. Za nějaký čas si maminka naštěstí našla nového partnera a později se rodina rozrostla ještě o malou holčičku.

Jardovi je dnes 15 let a trpí epilepsií a středně těžkou mentální retardací. Bere spoustu léků a je sledován na neurologii, endokrinologii i psychiatrii. Chodí do speciální školy, kde několikrát opakoval ročník. Jardu totiž trápí porucha učení, psaní a chování, a tak je pro něj čas, který má věnovat učení, náročnou výzvou. Zatím se nenaučil číst ani psát, ale obstojně už umí jezdit na kole. Jarda je také velký výletník a má rád kino a divadlo.

Maminka by si nyní moc přála, aby si Jarda vyzkoušel, jaké to je někde být bez ní. Jako ideální volba se jeví speciální letní tábor, kam by vyrazil i se svým asistentem. Na táboře by poznal spoustu dětí, které trápí stejné problémy, a naučil se trošku samostatnosti. Jardovi lékaři se shodují na tom, že by mu to jen prospělo. Rodina si však nemůže dovolit tábor Jardovi a jeho asistentovi zaplatit. Proto se obrátili s žádostí o finanční podporu na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě