Letní tábor pro Jardu a jeho asistenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor s asistentem na dva týdny; dar zajišťuje Klub Paprsek

Obrázek daru
Renáta  Dostálová, DiS.
Patron příběhu

Renáta Dostálová, DiS.

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jardu jsem poznala díky jeho mamince, a to na jednom divadelním představení. Jarda se potýká s dětskou mozkovou obrnou, hydrocefalem a slepotou. Pohybuje se pouze na invalidním vozíku. Žije se svojí maminkou, na které leží veškerá péče o něj. Ta by mu teď ráda dopřála možnost strávit nějaký čas na letním táboře, kam však Jarda může jet pouze se svým asistentem. Maminka si ale nemůže dovolit uhradit tábor pro dvě osoby a plat asistenta, proto se rozhodla požádat o pomoc vás. Tábor by byl pro Jardu skvělým zpestřením letních prázdnin. Strávil by nějaký čas v přírodě a s dětmi s podobným hendikepem.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Jardy, který se narodil s těžkým kombinovaným postižením

Patnáctiletý Jarda má ze všeho nejraději hudbu. Od rána do večera tak poslouchá své oblíbené písničky. Bez hudby prostě nemůže být. Navštěvuje speciální školu, kde se mu moc líbí. Mezi dětmi je rád. Myslím, že je Jarda spokojený kluk, a to i navzdory všem problémům, se kterými se dnes a denně potýká.

Jarda se narodil s těžkým kombinovaným postižením. Má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu a hydrocefalus, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku v mozku. Nechodí, pohybuje se na invalidním vozíku, nemluví a nosí plenky. Napít se dokáže jen s pomocí injekční stříkačky. Jarda je bohužel také nevidomý, má ale silně vyvinutý sluch. Neobejde se bez pomoci asistenta.

Jarda je citlivý a vnímavý kluk, který touží zažít nějaké dobrodružství. Letní prázdniny jsou dlouhé a já bych si moc přála, aby prožil také něco nového. Proto bych byla ráda, kdyby odjel na tábor. Nemůže jet ale sám, já si však nemohu dovolit platit tábor pro Jardu a jeho asistenta plus asistentův plat. A tak vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě