Letní tábor pro Jardu a jeho asistenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtrnáctidenní letní tábor pro Jardu a jeho asistenta; dar zajišťuje Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s.

Obrázek daru
Bc. Markéta  Bílková
Patron příběhu

Bc. Markéta Bílková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Jardou se známe od roku 2014, kdy jsme mu začali poskytovat osobní asistenci při doprovodech do školy a ze školy. Jarda je totiž epileptik se středně těžkou mentální retardací a bez asistence se neobejde. Rodina by mu nyní ráda dala možnost strávit 14 dní na letním táboře, samozřejmě společně s jeho asistentem. Jarda byl na táboře už loni a byl to pro něj velký zážitek i zkušenost. Rodina je však nyní v situaci, kdy si nemohou dovolit tábor zaplatit. Mají totiž více dětí, jejichž potřeby musí zajistit. Proto se obrací s prosbou o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jardy, který se potýká s epilepsií a středně těžkou mentální retardací

Jarda přišel na svět společně se svým dvojčetem Zuzankou. Maminka na ně i jejich dva starší sourozence byla dlouho sama, s pomocí svých rodičů to ale zvládala. Nebylo to pro ni vždycky snadné, její děti jsou však skvělá parta a dokáží si navzájem pomoci. Za nějaký čas si maminka našla nového partnera a později se rodina ještě o něco rozrostla.

Jardovi je dnes 17 let, trpí epilepsií a středně těžkou mentální retardací. Bere spoustu léků a je sledován na neurologii, endokrinologii i psychiatrii. Chodí do speciální školy, kde několikrát opakoval ročník. Trápí ho totiž porucha učení, psaní a chování, a tak je pro něj čas, který má věnovat učení, náročnou výzvou. Zatím se nenaučil číst ani psát, ale obstojně už umí jezdit na kole i koloběžce. Je také velký výletník a má rád kino a divadlo.

Loni v létě si Jarda poprvé vyzkoušel, jaké to je být pár dní bez maminky, a to na táboře, kde mu dělal společnost jeho asistent. Poznal tam nové kamarády, naučil se větší samostatnosti a užil si spoustu zábavy. Maminka by mu tábor moc ráda znovu dopřála, na úhradu čtrnácti dnů v přírodě pro Jardu a jeho asistenta však doma nejsou peníze. A tak prosí o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě