společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Letní tábor pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Bc. Monika  Kraus
Patron příběhu

Bc. Monika Kraus

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kristýnka bydlí spolu s mladším bráškou, rodiči a asistenčním pejskem Elviskem. Tatínek má roztroušenou sklerózu, kvůli které je na invalidním vozíku. Dnes už se sám ani nenají, proto o něj celý den pečuje Kristýnčina maminka. Maminka i tatínek pobírají invalidní důchod, to jim však stačí jen na úhradu toho nejnutnějšího. Kristýnka by ale ráda jela na letní tábor, na který se moc těší. A protože jí rodiče chtějí tábor dopřát, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí. Pojďme jim společně pomoci!

Společně jsme vybrali
celou částku 3,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kristýnky, která má nemocného tatínka

Devítiletá Kristýnka to nemá v životě zrovna snadné. Její tatínek je na vozíku, kam ho upoutala roztroušená skleróza. Sám toho už moc nezvládne, proto se o něj celý den stará maminka. Protože je tatínek zcela závislý na její péči, nemá maminka na Kristýnku a jejího téměř sedmiletého brášku moc času. Mrzí ji to, ale v tuto chvíli se s tím nedá nic dělat.

Fakt, že je tatínek v invalidním důchodu a maminka kvůli péči o něj nemůže pracovat, se samozřejmě odráží i na finanční situaci rodiny. Rodiče svým dětem nemohou dopřát žádné volnočasové aktivity, tábory ani výlety. Hrozí tak, že děti budou celé léto doma a nikam se podívají.

Kristýnka je ale hyperaktivní děvče a sedět dva měsíce v pokojíčku si snad ani neumí představit. Ráda by odjela na tábor, kde by se mohla pořádně vyřádit a zažít něco nového. Zaměstnala by svoji hlavu a na chvíli třeba zapomněla na to, jak moc nemocný její tatínek je.

Pomozme jejím rodičům s úhradou tábora, který pro Kristýnku představuje jedinou možnost, jak se v létě někam podívat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě