Letní tábor pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Alena Hechtová
Patron příběhu

Alena Hechtová

pracovnice neziskové organizace a rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S chlapci a jejich maminkou jsem se seznámila během natáčení jednoho z dílů série videodokumentů o ohrožených rodinách a důvodech, které je dostaly do sociální nouze. Jejich osud, temperament, elán a chuť se se životem poprat mě na dlouhou dobu vedl k přemýšlení o tom, jak jim pomoci. Patron dětí je jedna z forem, která v jejich případě přichází doslova jako "dar z nebe". Chlapci žijí pouze s maminkou samoživitelkou. Ta, i když bojuje jako lev, nemůže přes veškerou svoji snahu dát po materiální stránce klukům vše, co potřebují a co si přejí. Kluci jsou přitom velmi skromní, mezi sebou mají navíc moc krásné vztahy. A velmi dobře se učí. Kuba by teď rád odjel na letní tábor, maminka ale na úhradu letních volnočasových aktivit dětí nemá dostatek peněz. Rozhodla se proto požádat o pomoc vás. Díky vám bude moci Kuba zažít to pravé letní dobrodružství a na chvíli zapomene na všechny starosti, které trápí ho i jeho maminku.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka, který se těší na letní tábor

Třináctiletý Kubík je hodný a aktivní kluk, který žije se svojí maminkou a dvěma brášky. Rád chodí na výlety a do různých kroužků, z nichž nejoblíbenější je kroužek hry na trubku. Kubík pochází z věřící rodiny, a tak všichni pravidelně chodí do kostela – kluci v něm také ministrují. Všichni sourozenci pak navštěvují kroužek náboženství, chodí do skautského oddílu a Misijního klubka. Kubík má teď navíc možnost odjet na letní tábor, kam se ohromně těší. Jeho maminka ale na tábor nemá dostatek peněz.

Své syny totiž vychovává sama, a to od roku 2014, kdy od nich odešel tatínek. I když to pro ni nebylo jednoduché, vždycky se snažila jim být oporou. Dělala vše pro to, aby situaci snášeli co možná nejméně bolestivě. Nejprve našla byt, v němž chtěla svým synům vytvořit nový domov. Zůstali v něm však jen dva roky. Aby splatila půjčku, kterou si kvůli stěhování musela vzít, měla tehdy šest různých pracovních dohod. Pro všechny to bylo šílené období. Naštěstí už je to za nimi. Nyní bydlí v hezkém bytě 2+1, který jim přidělilo město. Původně byl byt úplně prázdný, ale jako zázrakem dostali během několika dní od laskavých lidí veškeré vybavení. Maminka si každé takové pomoci velmi váží a je šťastná, že jsou kolem ní lidé s dobrým srdcem.

Nyní pracuje v call centru. I přesto, že má pravidelný příjem a otec na své syny platí výživné, nemůže klukům dopřát vše, co potřebují. S penězi, které vydělá, jen tak tak vyžijí. Proto je v současné chvíli nad její finanční možnosti zaplatit Kubíkovi letní tábor. Kubík je však velký dobrodruh a byl by hodně nešťastný, kdyby se tábora nemohl zúčastnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě