Letní tábor pro Kubíka a Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor pro alergické a astmatické děti

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S maminkou Kubíka a Anetky již delší čas spolupracuji v rámci činnosti našeho spolku Daveláček. Opakovaně se jim snažím pomáhat nejen prostřednictvím Patrona dětí. Kuba je malý hudebník a nejraději hraje na kytaru. Je to báječný a milý klučina, který si pilně plní své povinnosti ve škole, ale i v domácnosti. Jeho sestra Anetka je zase společenské děvčátko, které má výborný školní prospěch. Se svojí maminkou bydlí v pronajatém bytě. Tatínek se o ně nezajímá ani neplatí výživné. Navíc po sobě zanechal obrovské dluhy, které teď maminka musí splácet. Peníze z jednoho příjmu, okleštěné o exekuční splátky, postačí jen tak tak na zaplacení výdajů na bydlení. Kvůli těmto okolnostem si maminka nemůže dovolit hradit žádné školní ani mimoškolní aktivity. Příbuzné, kam by mohla poslat děti na prázdniny, nemají. Když si odmyslíme zdravotní stránku tábora, tak trávit prázdniny alespoň částečně s kamarády v přírodě je prostě báječné. Bez vaší pomoci ale Anetka s Kubíkem nemají vůbec šanci se o prázdninách někam podívat.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dětí, které se potýkají s řadou zdravotních obtíží

Osmiletý Kubík chodí moc rád do školy. Kvůli ADHD a nedozrálosti mozku má sice potíže se čtením a psaním, ale stejně se do školy vždycky těší. Navštěvuje také kroužek mladých hasičů a miluje hru na kytaru. Jeho jedenáctiletá sestřička Anetka je šikovná a kamarádská slečna, která mi hodně pomáhá.

Obě děti se bohužel potýkají s řadou zdravotních problémů a jsou sledováni u specialistů. Kubík pravidelně navštěvuje neurologii, alergologii a léčí se s atopickým ekzémem. Anetka je zase dlouhodobě sledována na gastroenterologii, protože ji trápí rozsáhlé střevní potíže. Lékaři nás nedávno postrašili se svým podezřením na neléčitelnou Crohnovu chorobu. Uvidíme, jak dopadnou další vyšetření, ale doufám, že se mýlí.

Kubíka i Anetku bych teď ráda poslala na tábor, který je vhodný pro alergické a astmatické děti. Tento tábor má dlouholetou tradici a působí v něm řada lékařů i zdravotních sester. Součástí táborového programu jsou rehabilitační a dechová cvičení, děti ale nejsou ošizeny ani o pořádnou dávku legrace. Tábor je důležitý zejména pro Kubíka, protože je často nemocný s průduškami. V lednu a v únoru navíc prodělal těžký zápal plic. Kubík však na tábor nechce jet sám, proto bych byla ráda, kdyby mohla jet Anetka s ním.

Potíž je bohužel v tom, že si nemohu úhradu tábora dovolit. Své děti totiž vychovávám sama. Otec dětí se o ně nezajímá a neplatí ani alimenty. Už dvakrát jsem na něj podala trestní oznámení, ale ani to ho nepřinutilo přispívat na výchovu. Já pracuji jako pokladní v supermarketu a po zaplacení nejnutnějších výdajů na bydlení a stravu mi už peníze nezbývají. Proto vás prosím o pomoc s financováním tábora. Děti budou neskonale šťastné, pokud se ho budou moci zúčastnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě