Letní tábor pro Lucinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Kocourková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Kocourková

vychovatelka v dětském domově

Komentář patrona

Lucinku znám z dětského domova, kde pracuji jako vychovatelka. Byť jsem ji neměla ve skupině, měly jsme k sobě hodně blízko. Lucinka vyrůstala od 8 měsíců mimo biologickou rodinu. Díky tyranskému otci se rodina rozpadla a 6 dětí bylo umístěno nejprve do náhradní rodiny a o dva roky později do dětského domova. Kromě oddělení od matky si Lucka prošla v náhradní rodině týráním, mezi sourozenci se jí navíc nedostávalo dostatečné pozornosti a tak si o ni začala říkat jakýmkoli způsobem. V sedmi letech se vrátila spolu s bratrem Danielem k mamince. Návrat to není jednoduchý. Lucka si přivezla různé problémy, které se teď maminka snaží řešit. Nepochybuji o tom, že je to náročné a jedná se o běh na dlouhou trať. V současné době se rodina dostala do tíživé finanční situace, protože maminka i její přítel přišli o práci. Nemohou si tak dovolit zaplatit letní tábor, na který chce Lucinka moc jet, proto žádají o pomoc. Lucince by krátkodobá změna prostředí spojená s pozitivními zážitky moc prospěla. Nyní má navíc jistotu, že se k mamince vrátí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lucinky, která je po letech strávených v dětském domově zase u maminky

Lucinka (8 let) toho už za svůj život zažila opravdu hodně. Narodila se do rodiny, kde otec své děti i manželku fyzicky i psychicky týral, za což byl později naštěstí odsouzen. Maminka se však rázem ocitla sama na 6 dětí a zjistila, že to nezvládne. Po dohodě se sociální pracovnicí tak byla tehdy osmiměsíční Lucinka stejně jako její sourozenci umístěna do náhradní rodiny. I tam však byla týrána.

O dva roky později se děti přestěhovaly do dětského domova, kde jim bylo podstatně lépe. Tamější tety se jim věnovaly, jezdily s nimi na výlety a snažily se suplovat rodiče, kteří tam nebyli. Maminka se však moc snažila svoji situaci vyřešit a nedávno se jí podařilo získat Lucinku a jejího brášku Danielka zpátky do péče.

Dnes už je z Lucky malá slečna, která chodí do 2. třídy. Je soutěživá, ve všem chce být první. Návrat k mamince pro ni ale není snadný. Občas má strach, že od ní bude muset zase odejít. Lucinka pravidelně dochází k psychiatrovi, se kterým se zaměřují i na její touhu po neustálé pozornosti. Tu si Lucka občas vynucuje negativními projevy chování.

Lucka by v létě moc ráda odjela na letní tábor. Z dětského domova byla zvyklá na různé akce a dobrodružství a je nesvá z toho, že maminka jí nic z toho nemůže dopřát. Maminka i její přítel totiž nedávno přišli o práci, a tak jim nezbývají žádné peníze navíc. Protože si však maminka přeje, aby Lucinka v létě prožila alespoň něco nového a zajímavého, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě